Tuesday, October 27, 2015

Figurkowy Karnawał Blogowy - Konwersja - centigor

Figurkowy Karnawał października jest właśnie w kulminacyjnym momencie więc postanowiłem przyłączyć się właśnie w tym momencie (jak to zwykle wszystko na ostatnią chwilę :).


Korowód prowadzi w tym miesiącu Piotr z "Fantasy w miniaturze" razem ze swoją Hag Queen z obnażoną piersią (jak na prawdziwy karnawał przystało), a tematem aktualnej edycji jest "konwersja", czyli swobodne niszczenie figurek i składanie ich po swojemu dodając coś od siebie.

Miałem zamiar przedstawić coś w klimacie WH40k bo jestem aktualnie na etapie podciągania tej działki w mojej kolekcji. Jednak zdecydowałem się na coś co robię równolegle.

Poszedłem o krok dalej i postanowiłem wykonać konwersję konwersji wykonanej wcześniej.


Zorgaur przed mutacją

Ponieważ jestem aktualnie w trakcie prac nad podsumowaniem kampanii Warheim i dopasowuję modele do aktualnego stanu w kampanii, postanowiłem przedstawić konwersję mojego centigora o tajemniczym i groźnym imieniu Zorgaur.

Zorgaur w naturalnym środowisku

Zorgaur jest centigorem z dalekich ziem na południu stąd jego dość oryginalne barwy. Podczas walk wykazał się bardzo wielkim okrucieństwem przez co zwrócił na siebie uwagę Bogów Chaosu, którzy naznaczyli go mutacją w postaci dodatkowej głowy (niestety tylko jednej - każda dodatkowa głowa daje +1 atak).

Zorgaur po mutacji


Zorgaur został zrobiony z elfickiego konika, tułowia gora i 2 kg green stuffu. Teraz musiałem dołożyć główkę i jeszcze trochę green stuffu.Mutacja Zorgaura - dodatkowa głowa

Już nie mogę się doczekać jaką kolejną nagrodą odznaczą go jego Bogowie. Zastanawiałem się jeszcze nad dołożeniem reki tuż pod głową na zasadzie wychodzącego kolesia z jego wnętrza ale zdecydowałem się jednak poczekać z tym na kolejną mutację, może najpierw pojawi się noga :)