Tuesday, August 25, 2015

Figurkowy Karnawał Blogowy XII - New Retro Wave

W XII edycji Figurkowego Karnawału Blogowego mieliśmy nawiązać do "New Retro Wave" i cofnąć się do lat 80-tych (jakże wspaniałych). Dokładny opis i wstęp do tej edycji karnawału znajduje się tutaj.Muszę przyznać że miałem spory problem z nawiązaniem do lat 80-tych. Wiem że można to było zrobić poprzez odpowiedni dobór kolorów ale mi zależało również na odpowiedniej figurce.

Pierwsza moja myśl to byli żołnierze z Imperial Guard z Catahańskiej dżungli - oddział dziesięciu "Rambów" by tu pasował idealnie - muskuły, kupa broni, pasy z nabojami, bardzo modna opaska na czole.

Ale poszedłem trochę dalej, głównie dlatego że nie mam modeli "Catahan Jungle fighers", i postanowiłem wybrać coś ze swoich niepomalowanych modeli których mam już zdecydowanie za dużo i czas coś z tym zrobić.

Model który postanowiłem pomalować to model "Philip and the nanny" do Malifaux. Wózek który pcha niania to pojazd w stylu retro, który mam nadzieję zostanie mi zaliczony jako spełniający warunki aktualnej edycji :)

Upiorna niania pchająca wózek w którym znajduje się odrąbana głowa Filipa - to klimat Malifaux :)
Wózek starałem się zrobić taki przyrdzewiały i stary bo jakoś tak mi to pochodziło pod stylistykę mojej nowej bandy do Malifaux (Take back the night - Molly). Niania