Monday, November 30, 2015

"Podstawka" - Listopadowy Figurkowy Karnawał Blogowy

Rzutem na taśmę udało mi się zebrać do kupy i szybko zmontować wpis gdyż czas goni mnie niemiłosiernie ale postanowiłem jakiś czas temu nie opuszczać już żadnej edycji.


Tegomiesięczny (chyba nie ma takiego wyrazu ale mi tu pasuje) Figurkowy Karnawał Blogowy to zabawa związana z przygotowaniem podstawki pod model. Ogłosicielem jej jest Potsiat z "Gangs of Mordheim"

Oto mój patent na podstawki … tzn. mój to trochę za dużo powiedziane bo pewnie co drugi gość od żołnierzyków tak robi. Na swoją ofiarę wybrałem podstawkę do Vendetty (Valkirii) do swoich Death Korpse of Krieg) 

1. Wybieram podstawkę i wymyślam motyw przewodni i wyróżniające się elementy (tu będzie to jakiś kawałek blachy z jakiegoś urządzenia zalegającego w tym miejscu już od dawna) 

2. Wybieram miejsca gdzie będą jakieś skałki (z kory korkowca czy jakiegoś tam innego drzewa) 
3. Nakładam pierwszą warstwę błota (wikol + ziemia do kwiatków + piasek) 

 
4. Nakładam drugą warstwę żeby zrobić więcej nierówości – tu zrobiłem sobie mały krater. 


5. Walimy wszystko na czarno bo jak wiadomo „w czarnym każdemu do twarzy” 6. Traktujemy wszystko „Suchoszczotkiem” (ang.drybrush) 

7. Dodajemy pigment 
8. Dodajemy więcej pigmentu 
 9. I jeszcze trochę 
10. Sadzimy krzaki i inne kwiatki które akurat u mnie nie występują 


I podstawka gotowa. Teraz wystarczy zrobić dla niej model ale to już nie ma absolutnie żadnego wpływu na całkowity efekt końcowy. W gruncie rzeczy sama podstawka mogłaby stać w gablotce.