Friday, January 30, 2015

Stalowe bariery, rurociągi, znaczniki, skrzynie ...W związku z zakończeniem większego projektu dla światów "fantasy" (krypty we wzgórzu) postanowiłem podciągnąć trochę zaniedbany temat makiet do systemów „nowocześniejszych”.

Jako że dysponuję już pewnym zapleczem form postanowiłem wykonać sobie parę elementów w ramach uzupełnienia pierwszej instalacji którą wykonałem nieco wcześniej (zbiorniki z rurociągami).
Aby moje oddziały miały za czym się schować (po paru grach w systemie WH40k) zorientowałem się ze bez osłony raczej długo nie wygram więc na pierwszy ogień poszła stalowa bariera chroniąca moje oddziały przed wrogim ostrzałem – to coś w stylu nowoczesnych okopów. 


W pierwszej wersji osłona była nieco uboga od tyłu jednak wykombinowałem że trzeba zrobić żołnierzom jakieś wyjście zza tych osłon i zaprojektowałem sobie stalowe pręty spawane do ściany i uchwyt od góry ułatwiający przeskoczenie nad barierą.
Teraz mam już segmenty i zastanawiam się czy by ich nie złożyć na stałe czy może zostawić takie w pojedynczych elementach bo przecież w sumie w każdym starciu mogłyby być inaczej ustawione.

Na każdej większej instalacji znajdują się kontenery, skrzynie z różnymi urządzeniami w związku z czym postanowiłem zaprojektować również taką skrzynię (zasobnik).


 Ładnie się prezentuje i zawsze urozmaica pole walki jako zwykła przeszkadzajka – można je też wykorzystać jako znaczniki (też się ładnie sprawdzają).

Całość robi się coraz bardziej klimatyczna i myślę że będzie pasować do moich oddziałów "Death Korps of Krieg". 

Teraz czas na ogrodzenia, drogi i dodatkowe przeszkadzajki.