Stalowe bariery, rurociągi, znaczniki, skrzynie ...W związku z zakończeniem większego projektu dla światów "fantasy" (krypty we wzgórzu) postanowiłem podciągnąć trochę zaniedbany temat makiet do systemów „nowocześniejszych”.

Jako że dysponuję już pewnym zapleczem form postanowiłem wykonać sobie parę elementów w ramach uzupełnienia pierwszej instalacji którą wykonałem nieco wcześniej (zbiorniki z rurociągami).
Aby moje oddziały miały za czym się schować (po paru grach w systemie WH40k) zorientowałem się ze bez osłony raczej długo nie wygram więc na pierwszy ogień poszła stalowa bariera chroniąca moje oddziały przed wrogim ostrzałem – to coś w stylu nowoczesnych okopów. 


W pierwszej wersji osłona była nieco uboga od tyłu jednak wykombinowałem że trzeba zrobić żołnierzom jakieś wyjście zza tych osłon i zaprojektowałem sobie stalowe pręty spawane do ściany i uchwyt od góry ułatwiający przeskoczenie nad barierą.
Teraz mam już segmenty i zastanawiam się czy by ich nie złożyć na stałe czy może zostawić takie w pojedynczych elementach bo przecież w sumie w każdym starciu mogłyby być inaczej ustawione.

Na każdej większej instalacji znajdują się kontenery, skrzynie z różnymi urządzeniami w związku z czym postanowiłem zaprojektować również taką skrzynię (zasobnik).


 Ładnie się prezentuje i zawsze urozmaica pole walki jako zwykła przeszkadzajka – można je też wykorzystać jako znaczniki (też się ładnie sprawdzają).

Całość robi się coraz bardziej klimatyczna i myślę że będzie pasować do moich oddziałów "Death Korps of Krieg". 

Teraz czas na ogrodzenia, drogi i dodatkowe przeszkadzajki.

Comments

 1. Super sprawa! Bardzo fajnie to wygląda.

  ReplyDelete
  Replies
  1. Dzięki. Na makiecie mam jednak jeszcze zbyt dużo miejsca i muszę jeszcze popracować aby całą zapełnić i uzyskać jakiś zadowalający efekt.

   Delete
 2. Replies
  1. Tak, to jeden z moich ulubionych "materiałów" :) najlepszy na zbiorniki i silosy.
   A tu poniżej link gdzie można nawet zobaczyć z jakiego piwa te puszki hehe

   http://www.swiatvaladoru.blogspot.nl/2014/02/silosy-wh40k.html

   Delete
  2. Ja osobiście preferowałbym jako materiał do tworzenia tego typu budowli puszki po Tyskim Klasycznym... lepiej smakuje przy tworzeniu. :P

   Ale ogólnie genialny pomysł. Proste a jednocześnie bardzo praktyczne. :D

   Delete
  3. Z Tyskim Klasycznym nie próbowałem.
   Myślę że Zbliżający się weekend jest chyba najlepszą okazją do tego żeby sprawdzić czy z Silosy z Tyskiego robi się tak samo łatwo :)

   Delete
  4. Myślę że są wykonanie z większa dokładnością w stosunku do innych producentów :P

   Delete
 3. Świetne rury i skrzynie. Może jakiś tutorialik do skrzynek? :-)

  ReplyDelete
  Replies
  1. Dzięki. No z tutorialem sprawa jest o tyle trudna że to wszystko są odlewy (mój brat sprzedaje je teraz w sklepiku www.valador.pl). Zapraszam :)

   Ale pierwowzory powstały z klocków drewnianych (od mojej córki), odrobiny polistyrenu i green staffu.

   Delete
 4. Super to wygląda! Aż żal tyłek ściska, że nic post apokaliptycznego nie mam do gry;)

  ReplyDelete
  Replies
  1. Ja jestem szczęśliwym posiadaczem małej armii Imperial Guard (Death korps of Krieg) ale mam ich niepomalowanych więc gram bardzo mało narazie. Jakoś nie mogę się za nich zabrać.

   Delete
 5. Ja mogę polecić Ci zamiast bandaży na ogrodzenie takie siatki do szlifowania gładzi. Po pierwsze dobrze wyglądają, a po drugie są dość odporne na uszkodzenia. Do kupienia w każdym sklepie budowlanym za gorsze.

  ReplyDelete

Post a Comment