Tuesday, April 26, 2016

Cygor - Age of Sigmar

Jakiś czas temu przy okazji konkursu na Valadorze postanowiłem sobie zrobić ekipę minotaurów i cygora. Od tamtego czasu liczba minotaurów zwiększyła się (do czterech a dziś przyjechał też doombull), a cygor stał sobie i czekał żeby coś mu jeszcze dodać.

I tak nastała jego pora bo akurat po etapie "Dark Age" przyszedł czas na "AoS".

Cygor to moja ulubiona postać z ekipy zwierzoludzi. Grając w WFB z dodatkiem "Storm of Magic" używałem go prawie zawsze bo bardzo podoba mi się jego model.

Cygor ma w sobie coś z minotaura ale jest zdecydowanie większy. Cygory charakteryzują się tym że mają tylko jedno oko i generalnie słabo widzą ... ale, jak tylko ktoś jest w jakiś sposób połączony z magią to taki delikwent świeci im przed oczami jak jak psu ... wiadomo co.

Dzięki temu zdecydowanie łatwiej im uderzać w takie postacie. Cygory potrafią miotać głazami ale generalnie z tego co pamiętam w walce wręcz nie urywają ... wiadomo czego.

Mają jeszcze jedną irytującą dla przeciwnika cechę. Mogą rozpraszać magię i za każdym razem kiedy im się to uda to mogą wyleczyć sobie jedną ranę a rzucającemu zadają ranę.

A poniżej Cygor w towarzystwie minotaura. Jak widać jest spora różnica, cygor jest naprawdę duży i fajnie się prezentuje (model z GW mi się nie podoba - stąd taki inny sobie sprawiłem).I charakterystyka cygora w AoS.