Figurkowy Karnawał Blogowy - Konwersja - centigor

Figurkowy Karnawał października jest właśnie w kulminacyjnym momencie więc postanowiłem przyłączyć się właśnie w tym momencie (jak to zwykle wszystko na ostatnią chwilę :).


Korowód prowadzi w tym miesiącu Piotr z "Fantasy w miniaturze" razem ze swoją Hag Queen z obnażoną piersią (jak na prawdziwy karnawał przystało), a tematem aktualnej edycji jest "konwersja", czyli swobodne niszczenie figurek i składanie ich po swojemu dodając coś od siebie.

Miałem zamiar przedstawić coś w klimacie WH40k bo jestem aktualnie na etapie podciągania tej działki w mojej kolekcji. Jednak zdecydowałem się na coś co robię równolegle.

Poszedłem o krok dalej i postanowiłem wykonać konwersję konwersji wykonanej wcześniej.


Zorgaur przed mutacją

Ponieważ jestem aktualnie w trakcie prac nad podsumowaniem kampanii Warheim i dopasowuję modele do aktualnego stanu w kampanii, postanowiłem przedstawić konwersję mojego centigora o tajemniczym i groźnym imieniu Zorgaur.

Zorgaur w naturalnym środowisku

Zorgaur jest centigorem z dalekich ziem na południu stąd jego dość oryginalne barwy. Podczas walk wykazał się bardzo wielkim okrucieństwem przez co zwrócił na siebie uwagę Bogów Chaosu, którzy naznaczyli go mutacją w postaci dodatkowej głowy (niestety tylko jednej - każda dodatkowa głowa daje +1 atak).

Zorgaur po mutacji


Zorgaur został zrobiony z elfickiego konika, tułowia gora i 2 kg green stuffu. Teraz musiałem dołożyć główkę i jeszcze trochę green stuffu.Mutacja Zorgaura - dodatkowa głowa

Już nie mogę się doczekać jaką kolejną nagrodą odznaczą go jego Bogowie. Zastanawiałem się jeszcze nad dołożeniem reki tuż pod głową na zasadzie wychodzącego kolesia z jego wnętrza ale zdecydowałem się jednak poczekać z tym na kolejną mutację, może najpierw pojawi się noga :)Comments

 1. Fenomenalny pomysł na malowanie! Nieziemsko mi się podoba:)

  ReplyDelete
  Replies
  1. Dzięki, brakuje mi już zwierzątek do odwzorowania kolorów na moich zwierzoludziach hehe.

   Delete
 2. Replies
  1. Dzięki. Teraz muszę jakoś zbroję chaosu na szamanie wyrzeźbić.

   Delete
 3. Centkowany Gor, czyli Centigor ;-) Świetnie wyszedł! Fajny pomysł z zebrowatym malowaniem :-)

  ReplyDelete
  Replies
  1. Dzięki. Chciałem sobie zrobić taki mały oddział zebrowatych centigorów do AoS ale narazie jest to w dalekich planach na przyszłość.

   Delete
 4. Świetny pomysł na umaszczenie, gratulacje wykonania.

  ReplyDelete
 5. Dzięki. Muszę wrzucić resztę moich zwierzoludzi w barwach antylop i tygrysów. Może też się spodoba.

  ReplyDelete
 6. Pomysł z beastmenami z sawanny godny Mrocznych Bogów :)

  ReplyDelete

Post a Comment