WFB - Blood in Badlands - Krasnoludy Chaosu (Belial) - Imperium (Lesik)Imperium (Oswald) : Krasnoludy Chaosu (Nieznany jeszcze generał)


Miejsce bitwyKrasnoludowie Chaosu rozpoczęli swoją przygodę w Badlands od pokonania elfów (co nie przyszło im łatwo patrz: Krasnoludy Chaosu - Elfy Wysokie). Kolejnym celem dla ich armii była armia ludzi stacjonująca przy wschodniej granicy z terytorium orków.

Imperialna armia ruszająca do walki

Była to jedna z bitew zupełnie bez historii. Potężna armia oblężnicza Oswalda, z całym zastępem magów przeznaczona do eliminacj demonów została zaskoczona w szczerym polu przez krasnoludzką całkowicie zmechanizowaną armię. 


Niepewni halabardnicy idą nieco z tyłu widząc straty w oddziałach przed nimi

Piechota ludzi została rozbita po druzgocącym ostrzale artylerii krasnoludów i nawet nie zbliżyła się do linii obronnych krasnoludów którzy okopali się za swoimi potężnymi maszynami.
Zdziesiątkowana Armia Oswalda wycofała się do swojej twierdzy na północ (to twierdza, która wcześniej została splądrowana przez armię orków Ugruta (Patrz: Szturm Armii Ugruta). 


Biczownicy w oczekiwaniu na swój koniec

Do niewoli krasnoludzkiej dostało się aż sześciu wojowników i magów imperialnych, dwóch z nich zdołało jednak uciec kradnąc relikty krasnoludom.  
 
Oddział Infernal guard otrzymał +20 pts na magiczny sztandar.
Generał armii krasnoludzkiej uzyskał „+1 Wound” awansując na pierwszy poziom doświadczenia.

Krasnoludowie wycofali się do swoich twierdz. Nie zdołali przejąć pola ludzi.

Comments