"Wsparcie z zewnątrz" - 9th Age

Po spektakularnej ucieczce gońców z twierdzy, wojska Ogruruka będące na wyprawie łupieżczej zostały powiadomione o oblężeniu i cała horda ruszyła w drogę powrotną na odsiecz ("Dorwać Gońca").

Ogruruk powrócił ze swojej wyprawy i za wszelką cenę chciał przedostać się do obleganej armii Walzada. Znalazł drogę do ukrytych bram twierdzy i ruszył ze swoją armią w kierunku ośnieżonych murów.
Czekała na nich jednak zasadzka Wojowników Chaosu, którzy spodziewali się takiej próby.

Ogruruk na czele swojej hordy zdziesiątkowanej przez krasnoludy w niedawnej bitwie (Bitwa z krasnoludami). Po drodze przyłączył napotkaną grupę goblińskich hoppersów oraz goblińskiego bossa z jego oddziałem pajęczych jeźdźców.

Jeźdźcy barbarzyńców z północy, armia czekająca na orczą odsiecz była szybka i groźna, kawaleria z oczywistych powodów została przeznaczona do zadań zaczepnych bo w szturmie nie będzie dla niej raczej zastosowania.

ciężka kawaleria oraz ogary chaosu ... ciężkie ramię armii chaosu.


 Z potężnym wojownikiem na czele, który zastąpił poprzedniego dowódcę (tamten nie spełnił pokładanych w nim nadziei w powstrzymaniu gońców i został surowo ukarany).

 Wojownicy chaosu zaskakują armię orków i szybko ruszają do przedu. Liczebna przewaga zdecydowanie jest po stronie zielonoskórych (w scenariuszu armia chaosu liczy 1000 pts a orkowie to 1500 pts).


Orczy generał na czele "żelaznych orków" widząc okazję do szybkiego zakończenia bitwy krzyczy WhAAAAAGHHH. Orkowie wpadają w szał bitewny ale nie dają rady dojść do walki.Ciężka kawaleria Chaosu szarżuje na oddział orków. Zabijają wielu z nich i orkowie rzucają się do panicznej ucieczki. Zdołali ujść śmierci a kawaleria galopując z trudem po martwych ciałach zostaje bez osłony i może stać się łatwym celem.

Jeźdźcy pająków ostrzeliwują się z barbarzyńcami ...


Zaskoczeni jeźdźcy chaosu zostają zaatakowani przez jaskiniowe gobliny, którzy pokonują ich, przeganiają i wybijają głównie dzięki potężnym szczękom swoich wierzchowców (hoppersów).

W tym samym momencie jeźdźcy pająków wpadają pomiędzy barbarzyńców i wybijają ich. Gobliński dowódca spisał się doskonale prowadząc swoich leśnych jeźdźców po prawej flance.

Psy chaosu atakują w ruinach hoppersów, którzy konsumują tutaj pokonanych wcześniej rycerzy chaosu.

Po zniszczeniu ciężkiej kawalerii rycerzy Chaosu oraz lekkiej kawalerii barbarzyńców nikt nie jest w stanie pokonać oddziału prowadzonego przez Ogruruka.Ostatecznie oddziały Ogruruka dochodzą do bramy i wsparcie dla orków Walzaga w bitwie końcowej na pewno będzie widoczne. Najbardziej zaufany z wojowników Walzada będzie mógł go wesprzeć w walce na murach.

Orkowie czują się coraz silniejsi jednak dziwny spokój i tajemnicze zachowanie Barbarzyńskiej armii wzbudza niepokój orczego szamana w twierdzy. Przeczuwa że Potężny przywódca wrogiej armii pod murami oraz jego zaufany czarnoksiężnik coś knują ... tego co wymyślili nie spodziewał się jednak w żadnym stopniu ... zwiadowcy znaleźli pewną tajemniczą budowlę.

cdn ...

Comments

 1. Fajny raporcik. Udana bitwa dla zielonoskórych :)

  ReplyDelete
  Replies
  1. Tak, zadziwiająco łatwo poszło. Scenariusze są na małe punkty i mam wrażenie że Chaos strasznie tu Cierpi a orkowie wręcz przeciwnie.

   Delete
 2. Ano, bardzo przyjemnie czyta się te raporty :)

  ReplyDelete
 3. A to nie koniec jeszcze, przerwałeś w najciekawszym momencie :)

  ReplyDelete
  Replies
  1. Hehe, sam jeszcze nie wiem co się zdarzy :) tzn wiem jaki scenariusz wybrał przeciwnik ale co tam wystawi to nie mam pojęcia.

   Delete
 4. Zacny raport i fajnie się bitwa potoczyła. Pomalowane figurki i zajefajny stół do bitwy - dobry raport i przyjemne dla oka zdjęcia bitwy :) Do tego cliffhanger jak z dobrego serialu :)

  ReplyDelete
  Replies
  1. No tak się umówiliśmy że gramy tym co pomalowane żeby mieć maksimum przyjemności. Staram się trzymać w napięciu :)

   Delete
 5. Fajny raport, czekam na ciąg dalszy =)

  ReplyDelete
  Replies
  1. Cieszę się. Chwila przerwy i niedługo wracamy na "antenę" :)

   Delete
 6. Miło obejrzeć ten raport. Fajne zdjęcia i walka wielkich regimentów. Do tego jakaś fabułą, a nie zwykły pitched battle. Dziękuję :)

  ReplyDelete
  Replies
  1. Gramy kampanię więc fabuła musi być :) a wielkie regimenty to dopiero będą :) Finałowa bitwa to będzie spore wydarzenie.

   Delete
 7. Raport z cliffhangerem. Bardzo fajnie napisane :)

  ReplyDelete
  Replies
  1. Cieszę się że przyciągnąłem uwagę :) zapraszam na kolejne odcinki już niedługo.

   Delete

Post a Comment