Przełom lat 2016 / 2017 - Projekty skończone i nieskończone ...

2016 rok to rok w którym moja kolekcja modeli rozwijała się najprężniej. Pomalowałem najwięcej modeli, i wszedłem w nowe ciekawe systemy które teraz zamierzam rozwinąć. 


Zakończone projekty:


1. Gremliny do Malifaux. Banda Gremlinów osiągnęła dla mnie satysfakcjonujący poziom. Razem z bandą udało mi się stworzyć makietę pod tą frakcję - bagienne Bayou.2. Drużyna do Blood Bowl - "Zryw Padlina". Do bandy dołożyłem sobie stadion żeby było gdzie grać - niestety nastały mrozy i z pierwszym meczem muszę poczekać do wiosny.


3. Udało się wziąść udział w projekcie wprowadzenia do Polski systemu Dust Tactics. Bardzo przyjemna gra. Udało mi się pomalować cały starter a także dołożyć kolejne modele, Projekt jednak uznaję za udany. Pomalowałem, zagrałem ... kontynuuję :)4. Nowości na warsztacie

Udało się odnowić i zaadoptować nowe pomieszczenie na moją aktywność a także wyposażyć warsztat w aerograf. Dzięki nowym możliwościom powstało wiele nowych makiet z żywicy. Powstało sporo nowych produktów Valadoru takich jak kratery, obeliski, rozpadliny, znaczniki, i inne takie ...Projekty w trakcie


1. X-Wing
Zaczęło się od tego że w styczniu zacząłem grać w X-winga. Moja kolekcja nie jest jakaś wielka ale gra okazała się bardzo przyjemna i z pewnością będę co jakiś czas dokładał. Oczywiście zacząłem przemalowywać swoje 'samolociki' i projekt jest ciągle otwarty. Mam kilkanaście samolocików w tym jednego dużego rebelianckiego Transportera więc pewnie jakąś kampanię w końcu też zagramy.2. WH40k
Moja armia Death Korpse of Krieg w końcu nabiera kolorów docelowych. Z początkowego stylu DKOK wchodzę już powoli w DKOK w sensie stricte - oddziały już są dopasowane do armii DKOK (a nie tak jak wcześniej do zwykłego Astra Militarum). W tym roku przemalowałem całą armię w nowe barwy i nabyłem parę dodatków. Rośniemy w siłę ...3. Malifaux
Ressurectionists. Rozpocząłem kolekcjonować modele do drugiej frakcji Malifaux. Bardzo przypadły mi do gustu i projekt jest otwarty. Szybko się nie zakończy bo modele gniotą system i parę czeka na swoją kolej do malowania. Poza tym gra jest genialna.4. Dark Age
Kukulkani - pomalowałem starter do Dark Age. Dalszy etap to pomalowanie kolejnej bandy i rozegranie walki w tym systemie. W ramach tego projektu przygotowuję również odpowiednie makiety.
5. Age of Sigmar

Zwierzoludzie. Rozpoczęliśmy kampanię i malowanie mojej hordy idzie w dobrym kierunku. Większość armii mam już pomalowaną ale jak to zwykle bywa nie mogę się powstrzymać przed dołożeniem sobie czegoś tutaj co jakiś czas. Mam zamiar kontynuować kampanię w tym roku i rozwijać swoją armię.6. Flames of War
Mam startera, który już prawie jest ukończony i dołożyłem sobie tam jakichś kolejnych żołnierzyków. Jeszcze nie miałem okazji zagrać ale to się zmieni - jest to w planie na 2017 roku. Pracuję też nad paroma dodatkami do stołu ... drzewka jakieś, domki itd w odpowiedniej skali.
Zagrałem parę razy w "Tanks" i też są fajne - w tym aspekcie też będę się rozwijał najprawdopodobniej.
7. Frostgrave

Powstaje u mnie od jakiegoś czasu też banda do Frostgrave (oraz przy okazji także stół zimowy). Styczeń prawdopodobnie upłynie pod znakiem tego zimowego systemu który straszliwie mnie pociąga. Doskonały klimat fantasy i bardzo prężnie rozwijający się system.8. Deep Madness.
Wziąłem udział we wsparciu uruchomionego kickstartera. Głównie dla modeli ale skoro dołożą też samą grę to wezmę :) ... dostanę to dopiero w listopadzie ale warto czekać na tak bogatą przesyłkę. Rzućcie okiem na zawartość ... .9. Warzone Resurrection
Cybertronic - Mikołaj przyjechał do mnie ze starterem więc i w tym zakresie będę się uaktywniać. jestem bardzo ciekawy tego systemu. Zamierzam pomalować i zagrać na nowych makietach.10. Warheim.

Z uwagi na przerzucenie wszystkich zwierzoludzi do AoS jestem na etapie zmiany bandy. Są pewne zaczątki różnych jednak najbardziej skłaniam się ku piratom ... nie wiem czy wyjdzie bo wychodz nowy "Frostgrace" dla piratów więc jestem coraz bliżej wybrania czegoś innego. Prawdopodobnie będzie to coś z wozem (najlepiej więźniarką która już trochę czeka).
Garść statystyk:


1. Najpopularniejszy wpis w 2016 roku

Wrzuciłem tutoriala jak wrzucić do modelu światełko. Okazało się że wpis stał się bardzo popularny - rekord wyświetleń został pobity prawie trzykrotnie. Warto dodać że wpis pojawił się w grudniu więc w dość krótkim czasie pobił całą resztę.2. Najpopularniejszy wpis od początku 

Podejrzewam że ktoś sobie ustawił to jako stronę startową :) chodzi o wpis dotyczący gry planszowej x-com oraz pobieżnej historii moich spotkań z tą serią . Trochę mi zakrzywia statystykę ale w sumie większego znaczenia to dla mnie nie ma :) ... jest też opcja że ktoś bardzo ten wpis lubi i ciągle tam wchodzi.3. Ilość postów w roku: 111

Daje to około 9 wpisów na miesiąc. Statystyka jest zakrzywiona przez akcję we wrześniu - jeśli nie brać wpisów akcji po uwagę to moja płodność wynosi trochę ponad 6 wpisów na miesiąc co i tak jest dobrym wynikiem biorąc pod uwagę czas jaki przeznaczam również na inne aktywności (np granie).

Brałem udział w "30-dniowym wyzwaniu figurkowym" (udało się ukończyć), we wszystkich edycjach "Figurkowego Karnawału Blogowego", w "Świątecznej Wymianie Figurkowej" oraz w Konkursie zorganizowanym na "Bejcą i Pędzlem" gdzie nawet udało mi się wygrać nagrodę Jury. 


Miniony rok uznaję za bardzo udany pod względem modelarskim. Zapraszam ponownie do mnie i zapewniam że będzie sporo ciekawych rzeczy.


Comments

 1. Wspaniały rok! Cała masa genialnych rzeczy, a w szczególności jestem fanem Twoich stołów - są dla mnie niedoścignione :-)

  ReplyDelete
  Replies
  1. Tak wspaniały. A, stoły to tylko kwestia miejsca ... mam gdzie je ustawiać więc mogę sobie poszaleć :) cieszę się że się komuś podobają.

   Delete
 2. Oj tak, jest nad czym się zachwycić!

  ReplyDelete
  Replies
  1. dzięki, mam nadzieję że w tym roku też coś się znajdzie :)

   Delete
 3. Imponujące zestawienie. Pogratulować (i pozazdrościć!) rozmachu i weny :)
  Oby nowy rok był jeszcze lepszy dla Twojego warsztatu!

  ReplyDelete
  Replies
  1. Myślę że wystarczy jak będzie taki sam :) ale dziękuję. Będę robił co będę mógł żeby skończyć trochę więcej rozpoczętych projektów.

   Delete
 4. Bardzo udany rok :) Zgodzę się z Mańkiem, że stoły są rewelacyjne!

  ReplyDelete
  Replies
  1. Dzięki, najbardziej mnie w nich cieszy że mam (na razie) z kim pograć. W tym roku znajdą się nowi przeciwnicy również mam nadzieję.

   Delete
 5. Tyle systemów i tyle dobra! Mi się strasznie figurki do Dark Age podobają, nie wiedziałem że w Polsce ktoś to ma w ogóle :)

  ReplyDelete
  Replies
  1. Mam trzy startery do Dark Age :) Brat ściągnął ale nie było zbytu więc sobie jeden rozpakowałem a dwa pozostałe leżą jeszcze i czekają.

   Delete
 6. Brawo TY! Gratulacje i życzę równie owocnego 2017 roku!

  ReplyDelete
 7. Oja. Na mnie robi to gigantyczne wrażenie! Gratuluję i zycze kolejnego tak dobrego roku! :-D

  ReplyDelete
  Replies
  1. Muszę przyznać że mobilizacja blogowa jest bardzo duża. Bez tego nie zrobiłbym pewnie nawet połowy.

   Delete
 8. Znaczniki, przeszkadzajki i afrykańscy zwierzoludzie są spoko, ale stadion do Blood Bowla to istne mistrzostwo świata. Tak trzymaj!

  ReplyDelete
  Replies
  1. Dzięki. Ale straszny wstyd że jeszcze nie zagrałem :)

   Delete
 9. Wspaniały rok! Z przyjemnością czytam i oglądam Twoje posty, więc życzę jeszcze lepszego 2017 r.!

  ReplyDelete

Post a Comment