FKB XXXII - kupa wstydu

W tej edycji FKB mamy do czynienia z Gervazem z "Bitewniakowych Pograniczy" i jego dzikim pomysłem na bardzo skomplikowany dwuczęściowy wpis. Uważam to za doskonały sposób na pomniejszenie swojej "kupki wstydu" poprzez pomalowanie modelu, zupełnie bez kolejki - tak sobie po prostu.

Wróciłem z długiego urlopu właśnie i po prawie 9 dniach, jak pies rzuciłem się na moje figurki żeby coś z nimi zrobić. Postanowiłem wyhaczyć pierwszą część FKB.

Oto moja kupa wstydu:

1. Warzone - Cybertronic starter box + Taki gruby Evarassur

 2. AoS - gigant (konwersja), dwa pomioty Chaosu, jeden rydwan, pare piesków i dziesięciu gorów żeby zwiększyć hordę trochę.


3. Dust Tactics  - stary starter - część amerykańska - szczerze powiedziawszy nie mam z kim tu grać więc zbieram sobie tylko tak dla samego zbierania.4. Malifaux - Datsue Ba i jej Seishiny - taki mały dodatek do mojej ekipy resurrectionistów. Jadą do mnie jeszcze trzy Gaki.


5. Dark Age - Forsaken warband (w końcu muszę w to zagrać)6. X-wing - zacząłem malować swoje stateczki i w połowie mi brakło weny.


7. Flames of War - zbieram sobie amerykanów i na kupce leżą spadochroniarze i ekip inżynierska


I jeden Hurricane II. 


8. Czekają też modele Mellisandre z "Gry o Tron" i pani dworu Lannisterów - docelowo miały należeć do bandy Lamia w Warheim ale ... po ostatniej publikacji Quidamcorvusa chyba jednak przejdę na Raubritterów a panie poczekają na lepsze czasy jeszcze trochę.9. Do mojego DKOK mam do skończenia dowodzenie mojego plutonu oraz hydrę która czeka nie tylko na pomalowanie ale także na rozpakowanie :)


10. WFB, czy coś tam - Demoniczne psy Khorne'a - leżą bo nie wiem do czego ich użyć :)


11. The Edge -  sierpniu chyba rozpoczyna się wysyłka związana z "The Edge" - ja swój model wygrałem w konkursie na Bejcą i Pędzlem i chyba to jest dla mnie największy wstyd - coś tam już porobiłem, coś podłubałem, jest plan ... ale czeka jeszcze na swój dzień.


12. Gigantyczny szczur obgryzający głowę rycerza (świetny model), rój małych szczurów i pies z zestawu D&D też czeka na malowanie. 


Oczywiście wiele modeli z mojej kolekcji wymaga "naprawy" szczególnie modele z mojej armii orków i goblinów do WFB bo byli mocno eksploatowani. Na szczęście zbliża się czas kiedy wezmą udział w sporym wydarzeniu więc na pewno coś z nimi zrobię ... ale nie w tym miesiącu :)

Comments

 1. Widzę podobne podejście do mojego, też lubię mieć po jednej armii/warbandzie do różnych gier, nawet jak nie ma z kim grac :D

  ReplyDelete
 2. Ooo trochę tego jest, ale nie aż tyle żeby w tym życiu sobie nie poradzić :) He, he.

  ReplyDelete
  Replies
  1. Od początku roku pomalowałem niesamowite (jak dla mnie) ilości i kupka znacznie zmalała. Na razie wytrwale jadę z nimi do przodu :)

   Delete
 3. Długa lista:))) malowałbym to pewnie przez najbliższe trzy lata;)Ja od tego roku pozbywam się modeli z systemów w które już nie gram i systematycznie czyszczę szafkę z zalegających modeli.

  ReplyDelete
  Replies
  1. Ja już raz się pozbyłem całej armii i teraz strasznie żałuję :) przemyśl to jeszcze raz zanim będzie za późno.

   Delete
 4. Jest w czym wybierać :) Malifaux na pierwszy ogień! :D

  ReplyDelete
  Replies
  1. Malifaux jest rzeczywiście wysoko w kolejce. Ale najpierw dość oryginalne modele będą :)

   Delete
 5. Ja z kolei powiem, że spodziewałem się u Ciebie strasznie dużej kolekcji niepomalowanych modeli - nie wiem w sumie dla czego, może to z uwagi na rozmach tego co publikujesz (dużo modeli, piękne i wieloelementowe stoły, odlewanie z żywicy itd :) Widże jednak sporo ciekawych pacynek - ten ostatni zestaw jest świetny.

  ReplyDelete
  Replies
  1. No, jakbym dorzucił do listy moje rozpoczęte makiety to by mi internetu zabrakło :)

   Delete
 6. Replies
  1. Ostatnie kilka lat to sukcesywne 'rozbijanie' się po różnych systemach - stąd ta różnorodność.

   Delete
 7. Bardzo fajna kolekcja i życzę, by figurki w końcu zaznały na sobie należnej im farby :) Szczególnie Mellisandra!

  ReplyDelete
  Replies
  1. No te dwa modele z Dark Sword ściągnąłem sobie na życzenie :) ciągnie mnie do nich ale nie wiem pod co je podciągnąć :)

   Delete
 8. O panie, trochę tego jest. I to jak różnorodnie! Powodzenia w kończeniu wybranych i odrzucaniu odrzuconych zatem :)

  ReplyDelete
  Replies
  1. Dziękuję, idzie mi coraz lepiej w nadrabianiu i już niedługo mam zamiar przygarnąć odrzuconych i wrzucić do kolejki :)

   Delete
 9. Fajna różnorodność, ale sama kupka mniejsza niż myślałem, że będzie:)

  ReplyDelete
  Replies
  1. Od początku roku kupiłem może ze dwa małe blisterki tylko :) zapomniałem wrzucić jeszcze barbarzyńców z Frostgrave'a i orków z Morii do Lotra ale walały się w takich miejscach że znalezieni ich nie było proste hehe

   Delete

Post a Comment