FKB - Wielkie konflikty

Dziś kontynuacja FKB zapoczątkowana wiele miesięcy temu przez Inkuba na jego blogu.
Tym razem jako temat Figurkowego Karnawału Blogowego Potsiat zapodał temat "Wielkie konflikty". Chciałem opisać konflikt jaki mnie dręczy polegający na wyborze:
1. Malować figurki
2. Robić makiety
3. Grać
Ale postanowiłem jednak nie być oryginalny.

Sądzę że to najlepszy moment wrócić na chwilę do zamierzchłych czasów świetności WFB kiedy to rozgrywaliśmy wielkie bitwy z różnymi scenariuszami, nagrywaliśmy filmiki, szaleliśmy w Storm of Magic w kampanii Blood in Badlands itd. Przytoczę tylko trzy przykłady bitew które najbardziej zapadły mi w pamięci.

Na pierwszym miejscu wrzucam bitwę z Belialem w ramach End of Times - wtedy jeszcze nie było wiadomo co się stanie ze Starym Światem ... ale to rozwalanie księżyców i uśmiercanie największych bohaterów było podejrzane :)Jako drugie należałoby wspomniać wielką bitwę z udziałem mojej skromnej armii orków w sojuszu z Ogrami Debeliala przeciwko Malekithowi na czele jego wielkiej armii - tu nawet skleciłem filmik. Bitwa była spora i szalona - graliśmy cały dzień i powstał nawet film na ten temat.Kolejnym wielkim starciem jakim mogę się pochwalić to finał pierwszej części kampanii Warheim. W finale mieliśmy swoje specjalne zasady i cztery bandy walczące o wskazówki. Starcie pełne emocji i zwrotów akcji, spadających ze schodów łowców czarownic i krasnoludzkich rzeźników.
Było jeszcze sporo wielki starć i gier, nie będę jednak wszystkiego wrzucał bo nie starczyłoby na to internetu.Comments

 1. Czekam na podsumowania kolejnych sezonów Warheim FS. ;) :)

  ReplyDelete
  Replies
  1. Będzie, już mamy ustalone co i jak ... ale najpierw turniej :)

   Delete
 2. Jestem pod wrażeniem filmowych batrepów i ich dynamicznego montażu :D

  ReplyDelete
  Replies
  1. Też sobie otworzyłem! Dobra robota :) Dla mnie zrobienie filmiku to jak skonstruowanie promu kosmicznego z makaronu i nici dentystycznej. Tym bardziej doceniam.

   Delete
  2. Dzięki, dawno nie robiłem filmiku. Muszę kiedyś znowu coś nagrać.

   Delete
 3. Filmowe batrepy naprawdę dają radę. Do pełni szczęścia brakuje tylko wyższej rozdziałki :-) Oskar za efekty dzwiękowe.

  ReplyDelete
  Replies
  1. No z rozdzielczością jest spory problem bo filmiki po montażu zajmują bardzo dużo miejsca. A że robię to zupełnie amatorsko to nie doszedłem jeszcze do tego jak je zmniejszyć nie tracąc na jakości.

   Delete
 4. Dawno nie oglądałem dobrego fantasy i dzięki Tobie obejrzałem, nawet z córką, która nie bardzo idzie w klimaty modelarskie! Super te videoraporty! Poproszę wiecej a już na bank czekam na relację z meczu Zrywu Padlina... chyba nie trzeba będzie wykupywać PPV?!? Zryw Paaadlina to najlepszy klub! :)

  ReplyDelete
  Replies
  1. Też jestem przeciny PPV ;) z całą pewnością będzie film z meczu ... tylko nie wiem kiedy się uda zagrać. Dzięki.

   Delete

Post a Comment