The Guard House - Strażnica

I have finished my Bloodbowl stadium and Frostgrave battle table already. Now is the time for something more futuristic where I could play some WH40k Killteam, Dark age, Afterglow or even Warzone.I'm going to prepare the most of the buildings with resin, I have prepared some forms already.

Ukończyłem już swój projekt makiety stadionu oraz zimowego stołu do Frostgrave'a. Przyszła więc pora na coś bardziej współczesnego gdzie będe mógł grać w gry typu WH40k w wersji "Killteam", Dark Age czy np Afterglow albo Warzone. Zamierzam większość makiet wykonać odlewanych z żywicy. Formy przygotowałem sobie wcześniej.

Table with suitable surface is already prepared but I will show it when I'll finish the background. Today I'm starting my series of buildings for my ruined industrial zone. Simultanously I'm working on some another staff and I will show some tutorials probably also. 

Blat z odpowiednią powierzchnią mam już przygotowany ale zdjęcia bedą dopiero jak zrobię obramowanie sobie z tłem. Dziś rozpoczynam cykl, w którym pojawiać się będą budynki do mojej zrujnowanej strefy przemysłowej. Równolegle pracuję nad paroma rzeczami i zapewne pojawią się też pomysły na wykonanie różnego typu makiet do takich stołów.As first I introduce "The guard house". Small building for armoured guardians with computer station and with the room on the first floor and some balcony where some autocannon can be mounted for example. There is also to get on the roof because the air filter should be serviced from time to time.

Na pierwszy ogień idzie strażnica. Mały budynek dla strażników ze stanowiskiem komputerowym w środku i pokojem na piętrze oraz małym balkonem na którym można zamontować jakieś stanowisko dla autocannona lub czegoś podobnego w razie potrzeby. Jest też możliwość wejścia na dach bo jakoś trzeba obsługiwać filtr powietrza tam zainstalowany,

Everything of course will be made as "ruined" .

Całość oczywiście w stanie zniszczonym.


Door, both the upper and the lower can be opened.

Drzwi zarówno te na górze jak te na dole można swobodnie otwierać i zamykać. Te na dole są na magnesie ale zrezygnowałem z tego pomysłu bo za dużo roboty a efekt raczej słaby.


Of course the whole upper level can be dismounted. 
The gutter is the reference element which helps to reassembly it. 

Oczywiście dach i cały pierwszy poziom jest demontowalny. Rynna zamontowana jest na całą wysokość bo stanowi punkt odniesienia przy montażu całej góry. 


 Computer station, and some wires from fuses box to the lamp, such small attraction :)

Stanowisko komputerowe, a na ścianie widoczne przewody od puszki z bezpiecznikami do lampki :) taki bajer sobie strzeliłem.


Maybe it's not obvious (and visible), but the windows are made with transparent plexi. It was made as dirty with dust - I used agrax earthshade. i hope, it will be more visible when i will take some photos while we would be playing.

Może aż tak dobrze tego nie widać ale okna są przezroczyste (z pleksi). Oczywiście są "brudne"z pyłu - potraktowałem je agraxem. Mam nadzieję że na zdjęciach z walk będzie to lepiej widać.

Comments

 1. Bardzo fajny i praktyczny element do rozgrywek. Wygląda rewelacyjnie :)

  ReplyDelete
  Replies
  1. Dzięki. Tego mi się udało tak podzielić dość specyficznie - reszta będzie trochę mniej poszatkowana, ale za to będą trochę większe.

   Delete
 2. Bardzo mi się podoba, a że jeszcze sam go sobie zaprojektowałeś, odlałeś itp. to szacunek wielki :)

  ReplyDelete
  Replies
  1. Dzięki, to wcale nie takie trudne jakby się wydawało. Wystarczy klocki sobie zaprojektować a potem składać w różnych kombinacjach.

   Delete
 3. Genialny ten domek. Masz talent.

  ReplyDelete
  Replies
  1. A tam zaraz talent, po prostu z determinacją rozwijam swoje makiety :)

   Delete
 4. Wygląda świetnie, solidne Polskie budownictwo

  ReplyDelete
  Replies
  1. Tak dokładnie. Inspiracją była Elektrownia w Miechowicach którą miałem okazję zobaczyć od zaplecza :)

   Delete
 5. Super. Że tak zapytam w jaki sposób przeprowadzasz odlewanie w żywicy?

  ReplyDelete
  Replies
  1. Zrobiłem sobie najpierw klocki (ścianki, narożniki, ścianki z oknami itd.) potem zrobiłem sobie formy w siliconie no i teraz mogę wykonać sobie dowolną liczbę takich elementów z żywicy i je składać w dowolnych układach. Odlewam sobie w piwnicy, bez żadnych pomp próżniowych itd. jak odlew nie wyjdzie to wykorzystuję go do czego innego wtedy.

   Delete
  2. Właśnie o tą pompę chciałem się dowiedzieć. Ale masz jakiś patent żeby odlew nie był zagazowany?

   Delete
  3. Generalnie robię wszystko ręcznie i powoli zalewam formy, nie mam żadnego problemu z pęcherzykami itd. Staram się robić na tyle "grube" elementy żeby nie było problemu z wypełnianiem i, co równie ważne, wyciąganiem odlanych elementów.

   Delete
 6. Replies
  1. Dzięki. Przyznaję że mnie wciągnęło ... robię teraz taki większy trochę.

   Delete
 7. O matko, ależ to dobre. Takie dopieszczone wnętrze. Szacunek i szczere gratulacje!
  Z czego zrobiłeś ściany (tzn. jak rozumiem to żywiczny odlew ale pytam o pierwowzór - sam te cegiełki ryłeś w czymś)?

  ReplyDelete
  Replies
  1. Narysowałem sobie w autoCADzie takie ścianki różnej wielkości z drzwiami, z oknami z bramą itd. i zleciłem wypalenie ich wycięcie laserem w płytce z taką grawerką w kształcie cegieł. No a potem zrobiłem formy i włala.

   Delete
 8. Super. Inspiracja dla mnie! Bardzo ładnie to wygląda

  ReplyDelete
  Replies
  1. Dziękuję. Cieszę się że mogę kogoś zainporować :)

   Delete

Post a Comment