Valbert - Frostgrave warrior

Next member of my Frostgrave warband is ready (I think he could be used in Warheim also). Valbert is simple minded warrior focused on eliminating enemies - that's his task in my group. 

His wear is painted in rather dark (subdued will be good word I think) colours to show his raw and hard style of life in some north wilderness. 

Figure is one of "Dark Sword" miniatures. He is made is 28 mm scale, but he is a little larger than rest of the warband members - anyway I think it's good, such killer have to be larger than appentice for example. 

Kolejny członek mojej bandy do Frostgrave'a jest gotowy (myślę że do Warheima mogę go również podciągnąć). Valbert jest prostym wojownikiem skupionym na eliminacji przeciwników - taka będzie jego funkcja w mojej ekipie.

Pomalowałem go raczej w stonowanych kolorach żeby zarysować jak surowy i trudny styl życia prowadzi gdzieś daleko w północnej dziczy.

Figurka pochodzi z kolekcji "Dark Sword". Skala 28 mm ale jest delikatnie większy niż pozostali członkowie bandy - ale to nawet lepiej bo taki zabijaka powinien być większy niż uczeń czarnoksiężnika :)

Comments

 1. lubię takie surowe barbarzynskie klimaty, fajna figurka i odpowiednio pomalowana:)

  ReplyDelete
  Replies
  1. Dzięki. Taki mam plan żeby zrobić taką surową ekipę właśnie do Frostgrave'a. Jeszcze ze dwóch żołnierzy i będzie komplet.

   Delete
 2. Bardzo ładny model, a ty ładnie go pomalowałeś :)

  ReplyDelete
  Replies
  1. Mnie też model się podoba, ostatnio mam taką fazę na szukanie różnych modeli w różnych firmach.

   Delete
 3. Very, very nice, I like the artwork on the mini and the basing :) Cheers!

  ReplyDelete
 4. Świetny model i super go pomalowałeś. To barbarzyńca i powinien być większy. W ogóle nie do końca rozumiem takie patrzenie jakie często spotykam, że w danej skali wszystkie modele muszą być identyczne/podobne (model za duży, nieproporcjonalny). Ludzie różnią się gabarytami i to czasem znacznie, fajnie że także modele oddają to zróżnicowanie.

  ReplyDelete
  Replies
  1. W niektórych jednak przypadkach różnice gabarytowe są zbyt duże, i całość sprawia dziwaczne wrażenie.

   Delete
 5. Bardzo przyjemny w odbiorze ten Twój machacz topora :D

  ReplyDelete
  Replies
  1. Dzięki, teraz czas na broń zasięgową w drużynie

   Delete
 6. Taki właśnie powinien być barbarzyńca :) Bardzo mi się podoba. Wygląda jak Dziki z gry o tron.

  ReplyDelete
  Replies
  1. Wygląda jak "Dziki" bo to właśnie jest dziki :), "Dark Sword" mają sporą ofertę postaci z "Gry o Tron".

   Delete

Post a Comment