Chlyp z Tustym - Figurkowy Karnawał Blogowy - Złoczyńca

" Złoczyńca" - temat wrzucony przez Tomka z bloga "Sobie maluję" (tu link). Lubię takie tematy bo można poszaleć.Ponieważ sierpień upłynął pod znakiem olimpiady i w ogóle sportu postanowiłem podziałać jakoś w tym klimacie.

W każdej dziedzinie sportu są jacyś "złoczyńcy". Zwykle mówi się o nich że mają poprostu charakter ale tak naprawdę to przeważnie jakacyś rzeźnicy niewiele mający wspólnego ze sportem.

Angielska piłka nożna miała swojego Vinniego Jonesa (znanego chyba bardziej z filmów w których grał dość charakterystyczne postacie :). Zagrał między innymi w filmie "Snatch" który wszystkim bardzo polecam.


NBA miało swoich "Bad Boys" i wielu kontrowersyjnych graczy ale w tak kontaktowej grze ciężko uniknąć spięć. Byli tacy gracze jak Robert Parish, Bill Lambier czy Dennis Rodman (mój ulubiony), którzy często prowokowali bójki. Jakoś najbardziej kojarzą mi się z "dymem"  Detroit Pistons z lat 90-tych ale rozójników tam mają sporo.

W wielu różnych sportach pojawiali się "złoczyńcy", "bandyci", "oszuści" i "Czarne charaktery" ...Ben Jonson, pobijał rekordy na dopingu ... (jeszcze paru by się dziś znalazło)I tu nie wiem ... tak mi się jakoś wrzuciło o tych charakterach.


Jest jednak pewien sport gdzie poza złoczyńcami i brutalami mało kto się nadaje. W drużynie ligii "blood bowl" znanej jako "Zryw Padlina Barzoły Dolne" grają dwaj znani brutale, koledzy z podstawówki i najwięksi przyjaciele aż do śmierci (i jeszcze trochę dłużej).
Obaj pochodzą z wiosek na północ od Praag, terenu znanego z górniczych osad i ludu posługującego się interesującą gwarą. Pierwszy z nich zwany Chlyp znany jest z bardzo wprawnego posługiwania się łańcuchem. Wprawę zdobył na licznych spotkaniach z przyjaciółmi z sąsiednich wiosek na zabawach tanecznych gdzie po tańcach mógł wyszaleć się owijając łańcuchy wokół zaciśniętych pięści i obijając napotkane gęby

Drugi z nich zwany Tusty jest młodszy od swojego kolegi i zdecydowanie wolał używać łańcucha w wersji dwuręcznej. Jego ulubioną techniką wykorzystania łańcucha było duszenie i wykręcanie rąk.

Chlyp z Tustym grają teraz w drużynie "Zryw Padlina" u boku Ericha Lyjberwoszta którego postać została już wcześniej opisana (Link). Są blokującymi, bo na tej pozycji ich umiejętności sprawdzają się najlepiej.

W tej chwili czekają na skompletowanie drużyny i leżą sobie spokojnie w katakumbach pod stadionem ale w końcu znowu wystąpią przed publicznością z Barzołów.
Comments

 1. Świetny :) Podoba mi się rdza, nie jest jaskrawa, ale taka stłumiona jak coś wyciągnięte prosto z ziemi :)

  ReplyDelete
  Replies
  1. Dziękuję ... muszę rzucić okiem na inne moje rdzawe rzeczy bo technikę mam zawsze taką samą :)

   Delete
 2. Haha! Słodziaki prawdziwe:D I odjechane imiona im powymyślałeś:)

  ReplyDelete
  Replies
  1. Dziękuję. Staram się żeby pasowały do regionu z którego pochodzą.

   Delete
 3. Zgadzam się z przedmówcami, wyglądają świetnie.

  ReplyDelete
 4. Ha ha, niezły wstęp. Fajnie obaj wyglądają, podzielam zdanie co do dobrej rdzy.

  ReplyDelete
  Replies
  1. Dziękuję. Jakoś tak mnie naszło na przemyślenia odnośnie tych "Czarnych charakterów".

   Delete
 5. Fajny temat i cały wpis, a chłopaki super pomalowani =)

  ReplyDelete
  Replies
  1. Dziękuję. Temat wymyślił Tomek - bardzo ciekawy wg mnie.

   Delete
 6. Ha ! Świetny post !:-) Figurki eleganckie jak przystało!

  ReplyDelete

Post a Comment