Battlegroup Rosa - Kampfgruppe Von Stein (DUST)

Chwilę mnie nie było bo zostałem zmuszony do wyjazdu na wczasy ale udało mi się już wrócić do figurek.

Jeszcze przed wyjazdem udało się zagrać pierwszą grę w systemie "DUST Tactics" pomiędzy Battlegroup Rosa a Kampfgruppe Von Stein (zestawy startowe).Zagraliśmy scenariusz z dwoma znacznikami zdobycie których kończyło rozgrywkę.Ekipa Von Steina szybko rusza do przodu zajmując odpowiednie pozycje tak aby Rosa (doskonały snajper) nie miała za bardzo celu dla swojej śmiercionośnej broni.
Oddział sił Specnazu zajmuje znacznik. Ostrzał niewiele daje i po obu stronach brak strat a Rosa chowa się za ogrodzeniem czekając na dogodny moment do strzału.

Frank Von Stein wpada pomiędzy żołnierzy przy znaczniku i w szybkiej walce wybija wszystkich z nich, ale sam też ginie. Pojazd Rosy Zrzuca zasłonę dymną i celnym strzałem z granatników niszczy oddział Blutkreuz zostawiając na polu bitwy samotnego mecha "Heinricha".Rosa, niewiele może zdziałać przeciwko mechowi więc walka rozgrywa się pomiędzy dwiema maszynami. Niestety kamuflaż mecha wojsk ZSRR daje zbyt dużą przewagę i chwilę później Hainrich rozpada się na kawałki po celnym strzale.


Gra jest ok, szybka i prosta. Zasady pól znacznie ułatwiają i przyśpieszają rozgrywkę ale i tak będziemy chcieli zagrać w wersję .Battlefield". No i modele świetne - szczególnie mechy są doskonale wykonane.

Podstawy opanowane więc teraz czas na malowanie i posiłki ... czyli kolejne pozycje do listy zakupów heheComments

Post a Comment