WFB, 9th age - Podstawki pod działa

Brodacz walczący ze mną w niedawnej bitwie w 9th age postanowił zmienić coś w swojej armii ... Wymyślił że zmienione zostaną podstawki pod działami i wspaniałomyślnie zgłosił się do mnie.

Moim zadaniem było wykonanie podstawek fi50mm tak aby armaty ładnie się na nich zmieściły.

Ochoczo przystąpiłem do pracy, i udało mi się zrobić podstawki z kory korkowca, ziemi, wikolu i przezroczystej żywicy bo postanowiłem przetestować bagienne klimaty na jednej z podstawek. Brodacz o tym jeszcze nie wie ale sądzę że nie powinien być zły.

Dwie pomalowane przez niego wcześniej armaty (jeden organ gun) przytwierdziłem do podstawki na pinach a trzecia poczeka aż ktoś ją domaluje.

Wyszło mi tak:Myślę że będzie zadowolony. Teraz na pewno będą celniej strzelać (chociaż i tak wiadomo że pomalowane figurki pierwsze giną). Można je też z powodzeniem używać w Age of Sigmar ... ale Brodacz nie jest zwolennikiem tej gry jeszcze.

Comments

 1. Zacne podstawki! :)
  Nawiasem mówiąc, zawsze miałem pewne wątpliwości co do stawiania maszyn bojowych na podstawkach - stawiać, nie stawiać, a jeżeli już to na kwadratowych, czy może na okrągłych, jak do tego podchodziły stare edycje WFB, a jak do tego podchodzi 9th Age itp...

  ReplyDelete
  Replies
  1. Ja z drugiej strony zawsze uważałem że modele bez podstawek nie pasują do całej armii na podstawkach :) moje maszyny zawsze miały podstawki - czasem nawet większe niż takie które powinny ... w 9th age z tego co mi się wydaje jest dokładnie określone na jakich podstawkach powinny być maszyny.

   Delete
 2. Podstawki prezentują się naprawdę super.

  ReplyDelete
 3. Replies
  1. No żywica tania nie była, teraz robię z kwiatuszkami takie też :)

   Delete
 4. Replies
  1. Dzięki. Od razu lepiej mi się będzie walczyło z Brodaczem :)

   Delete
 5. Ja byłbym zadowolony z podstawek na pewno ! :)

  ReplyDelete

Post a Comment