WFB, 9th age - Podstawki pod działa

Brodacz walczący ze mną w niedawnej bitwie w 9th age postanowił zmienić coś w swojej armii ... Wymyślił że zmienione zostaną podstawki pod działami i wspaniałomyślnie zgłosił się do mnie.

Moim zadaniem było wykonanie podstawek fi50mm tak aby armaty ładnie się na nich zmieściły.

Ochoczo przystąpiłem do pracy, i udało mi się zrobić podstawki z kory korkowca, ziemi, wikolu i przezroczystej żywicy bo postanowiłem przetestować bagienne klimaty na jednej z podstawek. Brodacz o tym jeszcze nie wie ale sądzę że nie powinien być zły.

Dwie pomalowane przez niego wcześniej armaty (jeden organ gun) przytwierdziłem do podstawki na pinach a trzecia poczeka aż ktoś ją domaluje.

Wyszło mi tak:Myślę że będzie zadowolony. Teraz na pewno będą celniej strzelać (chociaż i tak wiadomo że pomalowane figurki pierwsze giną). Można je też z powodzeniem używać w Age of Sigmar ... ale Brodacz nie jest zwolennikiem tej gry jeszcze.

Comments

 1. Zacne podstawki! :)
  Nawiasem mówiąc, zawsze miałem pewne wątpliwości co do stawiania maszyn bojowych na podstawkach - stawiać, nie stawiać, a jeżeli już to na kwadratowych, czy może na okrągłych, jak do tego podchodziły stare edycje WFB, a jak do tego podchodzi 9th Age itp...

  ReplyDelete
  Replies
  1. Ja z drugiej strony zawsze uważałem że modele bez podstawek nie pasują do całej armii na podstawkach :) moje maszyny zawsze miały podstawki - czasem nawet większe niż takie które powinny ... w 9th age z tego co mi się wydaje jest dokładnie określone na jakich podstawkach powinny być maszyny.

   Delete
 2. Podstawki prezentują się naprawdę super.

  ReplyDelete
  Replies
  1. Dziękuję. Lubię robić podstawki chyba :)

   Delete
 3. Replies
  1. No żywica tania nie była, teraz robię z kwiatuszkami takie też :)

   Delete
 4. Replies
  1. Dzięki. Od razu lepiej mi się będzie walczyło z Brodaczem :)

   Delete
 5. Ja byłbym zadowolony z podstawek na pewno ! :)

  ReplyDelete

Post a Comment