Malifaux - War Pig

Postać ta mogłaby śmiało być bohaterem aktualnego Figurkowego Karnawału Blogowego ... ale nie będzie. Karnawał jest dla kogoś innego.

War Pig to kolejna postać do mojej bandy Gremlinów Som'era. Jest postacią dość wytrzymałą i przeznaczoną do walki wręcz, porusza się stosunkowo szybko więc mam nadzieję że szybko będzie eliminował kolejne postacie przeciwników.

Jest postacią bardzo ciekawą (jak chyba wszystkie w Malifaux hehe). Oto jego cechy:

Set'er of f - jeśli nie jest związany walką lub w pobliżu (2") nie ma gremlina to musi wykonać szarżę na kogoś kogo ma w zasięgu.

Pigcharge - Może wykonać szarżę wydając tylko 1 punkt akcji (z dwóch dostępnych) - to doskonała cecha pozwalająca na zbliżenie się i szarżę (normalnie mógłby tylko podjechać lub szarżować).

Eat Your Fill - jeśli eliminuje jakąś postać to może zdecydować się ją zjeść :) ... wtedy leczy wszystkie rany jakie odniósł w walce. Akcja ta kończy jego aktywację ale po zabiciu kogoś to już nie jest aż tak ważne.

Ataki:

Tusks - zadaje dość poważne obrażenia a dodatkowo jak każda świnia na każdej karcie ma jakiś "trigger" (akcję dodatkową).

Enraged Trample - zadaje nieznacznie większe obrażenia ale nie ma tu już żadnych "triggerów.


Akcje taktyczne:

Truffles - może spowodować automatycznie przybliżenie widocznego gremlina.Mam nadzieję już niedługo go sprawdzić w walce.

Comments

 1. Gobas na świni i to w bardzo nie boarboyzowym wydaniu. Super! I jeszcze to banjo na plecach :D

  ReplyDelete
  Replies
  1. Heh, no banjo jest piękne. Chyba większość postaci ma jakiś fajny atrybut w ręce w Malifaux (wędka, rybka, banjo, prosiak ...).

   Delete
 2. Świetny prosiaczek :) Figurki Malifaux są jednak odjechane. Gratuluję malowania.

  ReplyDelete
  Replies
  1. Dzięki. Mam ciągle jednak mieszane uczucia co do kolorów jakie uzyskałem ...

   Delete
  2. Kolorki są spoko. Świnia wygląda jak opalana słonina, gobas ma fajną pastelową zieleń - wszystko razem szamie bardzo dobrze.

   Delete

Post a Comment