Figurkowy Karnawał Blogowy. Edycja #12: "Budujemy nowy dom"

Dzięki Inkubowi, który rozpoczął zabawę na swoim blogu "wojna w miniaturze" (i w dużym stopniu innym blogowiczom) Figurkowy karnawał blogowy zatacza właśnie pierwszy krąg, a w ostatnim miesiącu cyklu zawiaduje nim Pietia ze swoim blogiem "Blog Pietii". 
Tematem aktualnego karnawału jest fragment makiety. Miałem z tym związane wielkie plany, co do ukończenia mojego dość sporego projektu leżącego, kwiczącego i zajmującego miejsce już od roku ... ale przecież zawsze lepiej zrobić coś nowego, świeżego i po prostu innego hehe.Tak oto zrodził się pomysł na makietę chatki gremlińskiej na bagnach Bayou w świecie Malifaux. Geneza powstania chatki także jest, ponieważ od początku wiedziałem że to będzie mój temat na FKB.

"Chata gremlinów (Malifaux)"

Szybki przepis na chatkę gremlinów:
Pierścień kory o średnicy około 15 cm (wysokość około 6cm) - wiercimy w nim otworek otwornicą na drzwi (chyba że ktoś nie chce otwieranych - ja wiercę bo chcę)
Patyki z drzewa wiśniowego (około 10 cm) średnica max 0,5 cm
Klej wikol,
Trochę plastikowych lisków z akwarium
Dwa przęsła drewnianego płotu z żywicy
Podstawka z podkładu pod panele
Kupa różnych paści (patyczki, posypka, beczka, rurka do soku, bateria)

Wszystko mieszamy a na końcu wychodzi chatka. A mieszamy w następujący sposób:

Etap I
Kleimy kluczowe rzeczy na podstawkę. Kora i płot przyklejona do płytki zostaje wzmocniona wikolem wymieszanym z ziemią do kwiatków.

Z paści robimy rury do kominka, rzeźbimy z greenstaffu drzwi (albo robimy z patyczków), przygotowujemy zawiasy (wiercimy dziurki itd.).


Z patyków z wiśni i kawałka „Hipsu” oraz liści robimy dach chatki (wszystko kleimy na ziemię z wikolem).


Całość traktujemy sprayem.


Przygotowujemy wnętrze – „kozę”, stół, skrzynki, kominek z rurkiMalujemy wszystko (w większości typowy „dry-brush”), i sypiemy trawkę statyczną


Dodajemy akcesoria typu kominek, beczki, koza, przyklejamy ramę z zawiasami i dodajemy drzwi w odpowiedni sposób żeby można je było otwierać.
Chatka gotowa. Oto efekt. Już niedługo sprawdzimy ją w boju,Szybka akcja i po zaledwie dwóch tygodniach prac mamy chatkę gotową hehe. Da się oczywiście dużo szybciej ale czy ktoś nas goni ? :)
Comments

 1. Można by rzec, że aż chciałoby się w niej zamieszkać ;)

  ReplyDelete
  Replies
  1. Ta niestety jest już zamieszkana, a na ostatnim zdjęciu nawet widać jak gremlin ogląda telewizję hehe

   Delete
 2. Bardzo klimatycznie :) Skąd bądź z czego koza?

  ReplyDelete
  Replies
  1. Koza jest ze zużytej bateryjki + trochę greenstaffu.

   Delete

Post a Comment