WH40k (DKOK - Dark Eldars) - raport bitewnyKolejne nocne spotkanie zaowocowało bitwą w systemie WH40k. Na polu bitwy stanęli naprzeciw siebie Dark Eldarzy (Szczur) i Death Corpse of Krieg  (Asterix).

W mojej armii (1600 pts):
 

1 x Lord Commisarz
1 x comisarz
1 x Primas psyker

 
2x Leman Russ
1 x Manticora

30 infantry (3x metla, 3x flamer)
10 veterans (chimera, melta, melta flamer, HWT - autocannon) 
10 veterans (chimera, melta, melta, HWT - autocannon)
3 x ogryns
1 x valkiria
   

W Szczurowej armii (1600 pts):
Cała armia w raiderach i viperach, bombowiec i myśliwiec. Mobilna i cała jinkowała.

Archon w Raiderze z ekipą
Harlequini w viperze
3x vipery z 5 żołnierzy (nie wiem jak się nazywają).
Rider z lancami
Bombowiec 
Myśliwiec


Bitwa zacięta do pewnego momentu (tak gdzieś do końca drugiej tury). 

Dwaj komisarze poganiali żołnierzy do walki

 Chimera z weteranami na prawej flance

  Chimera z weteranami na lewej flance (jeszcze nie dopasowana barwami do armi)
 

Nie mogłem trafić z Leman Russów  a Manticora nie była tak skuteczna jak tego od niej oczekiwałem. Trafiała nawet bardzo fajnie (100% HIT) ale pojazdy skutecznie omijały spaające rakiety (jink). Zostałem szybko oflankowany przez Ridery. Wielki oddział gwardzistów miał za zadanie szybkie przedarcie się na stronę przeciwnika gdzie mieli strzelać w żołnierzy opuszczających zniszczone pojazdy ale gwardziści zostali ostrzelani z całego arsenału dark eldarskiego myśliwca i w liczbie 12 nie byli w stanie wiele zdziałać (skupili się więc na obronie znaczników) a pojazdy nie chciały się rozwalać. 


 Weterani z chimery na lewej flance - przed nimi widoczny zabójca który wyciął ich w pień.

 Weterani z chimery na prawej flance - Rider został trafiony z rakiety z Manticory tak skutecznie że wybuchnął i zabił wszystkich weteranów
Myśliwiec i bombowiec dark eldarów znacznie przechylił szalę zwycięzstwa. Ogryni skutecznie trzymali znacznik zdobywając punkty i swoim ostrzałem mocno przetrzebili jeden z oddziałów wroga który musiał opuścić zniszczony pojazd. Myślę że zaciąg ogrynów zostanie powiększony. Valkiria nie miała wielkiego wpływu na przebieg bitwy.

Harlekini przylecieli na tyły gwardii. Wybili grupę dowodzenia plutonem żeby zaraz potem zginąć po strzałach gwardzistów.

Gwardziści poganiani w drodze do znacznika (widoczny w tle).Niestety, mimo ostatecznego zniszczenia zdecydowanej większości pojazdów wroga nie miałem już czym wystrzelać żołnierzy którzy z nich wyszli. Barka na jednej flance przejęła cały ostrzał z leman rusów a weterani zostali mocno przetrzebieni przez wybuchające chimery przez co niewiele mogli zdziałać. 


W tym momencie gwardziści trzymają dwa znaczniki (tzn wybierają spośród nich jeden który trzymają).
Valkiria i widoczny bombowiec dark eldarów. .Przetasowania w powietrzu i zmiana kierunku ostrzału na raidera na lewej flance.

Dark Eldarzy zrewanżowali się za poprzednią porażkę i tym razem wygrali 18:2.

Comments

 1. Fajny raport, trochę fotek mało. Sam mam DKoK, co prawda na razie w woreczkach czeka na malowanie (co nieco się odwlecze ze względu na fakt, iż w czterdziestkę już nie gram), ale mam zamiar ich w końcu wysmarować, żeby się godnie prezentowali na półce.

  ReplyDelete
  Replies
  1. No tak, ja też za często nimi nie gram - dlatego są niedokończeni jeszcze. Ale na każdego przyjdzie pora.

   Delete
 2. Wygląda genialnie! Brawa za pomalowane modele!

  ReplyDelete
  Replies
  1. Dzięki. Jeszcze nie wszystkie pomalowane ale staram się jak mogę malować na przemian do różnych systemów (słabo to wychodzi hehe).

   Delete

Post a Comment