Malifaux : Lenny - Som'er teeth jonesLenny – przerośnięty gość stanowiący główną siłę ofensywną startowej bandy gremlinów. Jest bardzo silnym ogniwem pakietu startowego „Som'er teeth jonesa”.Model bardzo prosty, przedstawiający sympatycznego kolesia z belą drewna i świniakiem pod pachą. Nie na żadnych udziwnień ani wyuzdanych doklejanych dodatków. Jest tylko zwykły … Lenny.

Lenny jest sporym gościem w związku z czym jego cechy charakterystyczne opierają się na jego wielkości. 
Daje możliwość innym postaciom z jego bandy na chowanie się za nim i zmniejszanie otrzymanych przez nich obrażeń. Jego masa daje mu również cechę dzięki której jest postacią trudniejszą do zranienia (sprowadza się to przeważnie do tego że Lenny jest odporny na jakieś krytyczne obrażenia wynikające z ustawienia talii kart przeciwnika).
Lenny pozwala również małym gremliom i prosiakom w drużynie wykorzystywać ich „specjalne umiejętności” w każdej akcji ataku, którą wykonują. Oczywiście postać taka musi znajdować się blisko niego ale przy umiejętnym zastosowaniu jest to bardzo skuteczna cecha.
Poza tym Lenny jest odporny na działanie wszelkich efektów dodatkowych ataków przeciwników tzw. „conditions”. Wiele ataków postaci z innych band ma dodatkowe efekty typu trucizna – i im właśnie Lenny się skutecznie opiera.Whack'n Stick- Lenny posiada dość sporą broń w postaci bela drewna. Jego ataki są dość druzgocące dla przeciwników z uwagi na fakt że Lenny jest bardzo skuteczny w walce wręcz. Lenny w odpowiednich okolicznościach potrafi również „przytulić” postać, którą atakował, powodując że postać ta nie może poruszyć się w swojej turze aktywacji. Może więc skutecznie przytrzymać przy sobie nawet najmocniejszą postać przeciwnika.

Toss - Sztandarowe zagranie Lennego (w moim odczuciu) to „rzut”. Lenny potrafi podnieść małe postacie i nimi rzucać. Może to zrobić zarówno postaciami ze swojej bandy (gremliny lub prosiaki) ale także małymi postaciami przeciwnika. Rzucona postać otrzymuje obrażenia jeżeli wpadnie na inną postać (która także otrzymuje cios) lub na przeszkodę (np. ściana). Akcja ta może być skutecznie wykorzystana do zaskakujących przemieszczeń gremlinów ale także jako atak (z tym, że przy użyciu własnych gremlinów to taktyka musi być dobrze przemyślana bo można się szybko pozbyć swoich postaci).

Pet the piggy -  i ostatnia dość przydatna możliwość dla Lennego to skonsumowanie świnki co pozwala mu na wyleczenie otrzymanych wcześniej obrażeń.

No i w ramach przypomniania poprzedni wpis o pierwszej mojej postaci do Malifauxa: "Skeeter"

Comments