WFB - Blood in Badlands - Huitzi : Epidemius

... Tymczasem kontynuujemy naszą kampanię Blood in Badlands (to już chyba trzeci rok :)


Na południowych obszarach Badlands jaszczuroludzie (Jasiek) próbowali odbić z rąk demonów starożytną wieżę magii (mystic tower).  Zwiadowcy nie wykryli w okolicy armii wroga, jednak natura demonów pozwala im na przemieszczanie się bardzo szybko po swoich terytoriach z wykorzystaniem portali magicznych.
Naprzeciw armii jaszczuroludzi Huitzi (armią Jaszczuroludzi dowodził Lesik) stanęła armia Shikkage (Nayan). Ku zaskoczeniu jaszczuroludzi dowodzenie nad armią Shikkage przejął sam Epidemius  który przybył do Badlands widząc bardzo dobrą sytuację demonicznych sług w tej okolicy (Nayan osiągnął odpowiednią wielkość imperium aby wykorzystać postać specjalną i jego wybór padł na Epidemiusa).
Z początku bardzo wyrównana walka (nawet z lekką przewagą jaszczuroludzi) zbytnio się przedłużała a moc Epidemiusa rosła z minuty na minutę. Jaszczuroludzie dzielnie walczyli i bardzo mocno nadwyrężyli siły demonów (Fiery convocation niszczy 60% wielkiego oddzialu plague bearersów, Shikkage zostaje uwięziony w walce z jeźdźcami na zimnokrwistych i przed zniszczeniem, cudem ratuje go tylko obecność sztandarowego armii w pobliżu).
Niestety dla armii Huitzi, demony w końcu przełamały linię jaszczuroludzi, zrobiły wyłom w ich obronie i ostatecznie wycięły wszystkich.

Huitzi musiał wycofać swoją armię daleko na swoje terytorium. Ponadto jego wojownicy nie wierzą już tak mocno w jego umiejętności w dowodzeniu (aż do zwycięstwa wojownicy armii Huitzi nie mogą korzystać z jego „Inspiring presence”).

19:1 dla demonów
Armia Jaszczuroludzi została wycofana o 3 pola, a terytorium z wieżą magii zostaje obronione przez demony. Jaszczuroludzie stracili dwa dość kluczowe magiczne przedmioty (nie mogą już ich wykorzystywać w kampanii), a demoniczni heraldzi zyskali kolejne doświadczenie.


Temple guard ze slanmagiem który trzymał w szachu wrogie wojska przez dłuższy czas


Horda plaguebearersDrony, pokonały oddział skinków z kroxigorami i wspomogły Shikkage w walce z zimnokrwistymi.Prawa flanka jaszczuroludzi i Huitzi w oddziale kawalerii zimnokrwistych. Długo trzymali w walce samego Shikkage – ostatecznie jednak zbyt wzmocniony oddziaływaniem Epidemiusa i wsparty przez drony pokonal kawalerię.Shikkage w towarzystwie swojej hordy. Niewiele zdziałał podczas bitwy ale powstrzymał kawalerię jaszczuroludzi (w kluczowym momencie kawaleria nie dojechała z szarżą, kto wie co by się działo gdyby dojechali do Shikkage w pierwszej turze i go pokonali).Potężny demon zaklęty w maszynę (nigdy nie pamiętam jak on się nazywa) przez całą bitwę uganiał się za skinkami w lesie. Ostatecznie został powalony przez drobnych strzelców wspomaganych przez ripperdaktyle.Kluczowe starcie na prawej flance jaszczuroludzi. Drony, Shikkage naprzeci kohorty skinków i oddziału kawalerii dowodzonej przez Huitzi (Saurus Old blood).


 Bestie nadciągające w stronę linii obrony jaszczuroludzi.Wszystkie oddziały jaszczuroludzi zaangażowane w walce. Na pierwszym planie skinki, dalej straż świątynna, strgadon szykujący się do szarży, zimnokrwiści i kohorta skinków.


 Jedna z kluczowych walk w centrum. Oddział straży świątynnej nie potrafił pokonać bestii nurgla. Nie pomogła nawet szarża stegadona z flanki.
Comments