Warheim - kolejne starciaW ramach testowania Warheima w naszych warunkach rozegraliśmy kolejne potyczki. Teraz już poszło dużo szybciej i sprawniej (aczkolwiek czasami jeszcze musieliśmy wertować podręcznik).

Spotkanie pomiędzy elfami wysokimi z Uthanu a bandą zwierzoludzi.
Misja – obelisk

Wewnątrz zniszczonej osady znajdował się potężny i ciągle czynny obelisk. 

Zwierzoludzie w posiadaniu obelisku

Zwierzoludzie Abu Zahira szybko dotarli na miejsce jednak zostali zaskoczeni przez nadciągających elfów. Bardzo liczna grupa elfickich wojowników (12 wojowników w tym każdy z łukiem) obstawiła mury oraz jedną z flank zwierzoludzi którzy skupili się wokół obelisku wykorzystując go jako osłonę i tylko dwóch grabieżców czaiło się w ruinach ostrzeliwując samotnego białego lwa.

 Widok na opustoszałe ruiny z obeliskiem pośrodku

Od razu dała o sobie znać moc obelisku (rzuciliśmy sobie na specjalne elementy terenu) którego potężne uderzenie powaliło i zabiło przywódcę zwierzoludzi Abu Zahira.
Chwilę później do walki dotarł jednak minotaur i szybko wyrównał straty zabijając wodza elfów. 

Wojownicy cienia ostrzeliwujący minotaura

Zmasowany ostrzał wojowników cienia i łuczników był jednak na tyle silny że minotaur został powalony a pozostali przy życiu zwierzoludzie uciekli już w czwartej turze.

 
 Uciekający zwierzoludzie

Elfowie odczytali runy na obelisku i wzbogacili się na znaleziskach. Zwierzoludzie nie zagrozili elfom praktycznie w żadnym momencie (plan był taki aby zmasowanym atakiem dotrzeć do elfickich łuczników minotaurem, wodzem i gorem a grabieżcami powalić białego lwa – niestety żaden aspekt planu nie został spełniony – głównie z powodu szybkiej śmierci przywódcy).

Spotkanie pomiędzy elfami wysokim z Utlanu a jaszczuroludźmi.
 Misja – rogatki

Jaszczuroludzie obstawili rogatki za mostem prowadzącym do miasta. Można powiedzieć że siły były wyrównane bowiem w ekipie jaszczuroludzi znajdowało się wielu skinków. Długie łuki wojowników cienia jednak zrobiły swoje. Elfy skutecznie powalały skinków biegających po dachach chatek i ukrywających się w nurcie leniwie płynącej rzeki. 
Nadciągający elfowie w stronę rogatki miasta

Elfowie ponownie odnieśli zwycięztwo. Jaszczuroludzie nie byli w stanie przeciwstawić się zmasowanemu ostrzałowi.

Spotkanie pomiędzy łowcami czarownic a bandą zwierzoludzi
Misja – kaplica

Ludzie opanowali kaplicę a stroną atakującą byli zwierzoludzie. Rozstawili się na dwóch przeciwległych stronach, z jednej gor z grabieżcami a z drugiej minotaur, wódz, szaman oraz wilczarz. Minotaur szybko dotarł do miejsca skąd ostrzał z kusz prowadzili trzej łowcy czarownic. 

 
 Łowcy czarownic ostrzeliwujący minotaura

Wszystkich trzech powalił, rozpłatał i zeżarł dość szybko, potem na jego drodze stanął również inkwizytor który też nie miał żadnych szans. 

Powalony szaman zwierzoludzi

Szaman wilczarz oraz wódz walczyli z biczownikami i jednym z psów. Szaman został powalony ale to były jedyne straty zwierzoludzi. 


 
Minotaur ze swoimi ofiarami

Po drugiej stronie kaplicy grabieżcy zastrzelili inkwizytora poczym razem z gorem zajęli się walką z psem. Pies wytrzymał walkę do momentu śmierci pozostałych towarzyszy. W szóstej turze ludzie zostali rozbici i pies z handlarzem musieli uciec z miejsca walki.
Kaplica została opanowana przez zwierzoludzi mimo znacznej przewagi w liczbie bohaterów po stronie łowców czarownic.

Myślę że jesteśmy gotowi do rozpoczęcia walk w systemie kampanijnym co wniesie do rozgrywek znacznie więcej emocji związanych z obrażeniami po potyczce oraz ze znaleziskami a także pozwoli nam rozwinąć bohaterów tak aby nie ginęli od pierwszego celnego uderzenia (np. magicznemu uderzeniu z obelisku).


Comments

 1. Niewątpliwe kampania wprowadzi dużo urozmaicenia i jeszcze więcej taktyki, tak w samej grze jak i w doborze składu osobowego bandy. Powodzenia!

  ReplyDelete
 2. Zdecydowanie za mało macie na stole przeszkadzajek typu murki, płotki, głazy, drzewa czy jakieś mniejsze ruiny. Zabudowa powinna być nieco gęstsza, bo to co widać na zdjęciu daje sporą przewagę łucznikom.

  ReplyDelete
  Replies
  1. No tak, uczymy się dopiero jak to powinno wyglądać. Makiet będzie coraz więcej, produkcja trwa, i następnym razem elfy nie będą miały już tak łatwo.

   Delete

Post a Comment