WFB - Blood in Badlands - sezon "wiosna"Generałowie rozesłali swoje armie. Każdy chciał zagarnąć jak najwięcej terytoriów dla siebie przy okazji zdobywając kluczowe miejsca (Spider Fang, Hanging rock i inne).

Wiosna upłynęła pod znakiem konfliktów pomiędzy orkami i elfami wysokimi na północy oraz władców grobowców i mrocznych elfów na południu. Oczywiście miały również miejsce pojedyncze starcia pomiędzy pozostałymi graczami.

Ważniejsze wydarzenia pierwszej tury:

Konflikt orków z elfami wysokimi:
Walki o tereny północne na długo zapadną w pamięci obu graczy bo były bardzo zacięte. Przewagę uzyskiwali raz orkowie a raz elfy. Walki toczyły się na całej długości granicy w osadach, w polu a orkowie oblegali również twierdzę elfów. Ostatecznie wiosna zakończyła się zawieszeniem broni po nieudanej inwazji i oblężeniu Barack Varr przez potężnego wodza orków Ranghaara.   • (bitwa pomiędzy goblinami z północy a elfami. Gobliny mocno dały się we znaki elfom wygrywając wszystkie swoje bitwy na północy).

  •   (nieudane oblężenie Fortecy Świtu przez Rangaara)


Bitwa orków z królami grobowców o „Pillar of Bones”. Imratepis pokonał armię orków zabijając ich głównego wodza. Spowodowało to że władzę w plemieniu przejął dziki ork Ranghaar będący w pewnym momencie najpotężniejszym wojownikiem w Złych Ziemiach po walkach z elfami na północy.  • (zastępy szkieletów w walce z orkami pod Pillar of Bones)Daleko na południu demony z potężnym Kazemujonem (Great Unclean One) próbowały odebrać elfom leśnym część ich terytorium. Demon przeliczył się jednak i został ukarany przez swych bogów a elfy jeszcze długo utrzymywały się na swych pozycjach po tym zwycięstwie.


  • (Bitwa elfów z demonami w której ginie Kazemujon – Great Unclean One – przywódca demonów)  • (Starcie elfów leśnych z Sabaku – Panem Zmian w wojnie o „Mystic Tower”)


Zdradzieckie knowania Królów Grobowców (wydarzenie skierowane przeciwko Lesikowi przez Beliala) sprawiły że południowa twierdza ludzi została opuszczona i opanowana przez demony. Kolejne wiosenne walki zwiastowały zaciekłą rywalizację w tej okolicy.


  • (Starcie armii ludzi z demonami Hagane - Bloodthrister).


Ostatecznie orkowie rozegrali najwięcej bitew wściekle atakując swoich sąsiadów. Niewiele im to dało ale zdobyte doświadczenie spowodowało że dorobili się najpotężniejszego wodza „Ranghaara”.

Królestwa ludzi i elfów wysokich postawiły na rozwój i pierwszy sezon spędziły raczej na eksploracji i umacnianiu swoich granic. Elfowie bohatersko walczyli o utrzymanie wschodniej granicy, zagarniając  w tym czasie terytoria na zachodzie.

Królowie grobowców po walkach z mrocznymi elfami na południu i stracie swojej twierdzy zawarli z nimi układ. Skierowali swe siły na północ co było zwiastunem letnich  walk z orkami.

Mroczne Elfy toczyli boje z królami grobowców. Po zdobyciu przewagi i opanowaniu twierdzy liczów zawarli jednak układ aby uwolnić z niewoli swoich wodzów.

Demony, z ponownie wezwanym Kazemujonem – bardzo potężnym magiem i wojownikiem nie dały rady odebrać elfom leśnym „Mystic Tower”. Elfy Leśne broniąc swoich ziem przed demonami i elfami mrocznymi posunęły się także do zuchwałych ataków na ziemie demonów zdobywając wielkie ilości antycznych reliktów.


  •  Sytuacja na koniec sezonu


Wiosna dobiegła końca. Wszystkie armie spotkały się pod Mount Bloodhorn gdzie miało miejsce wielkie oblężenie twierdzy Ekrund. Ale o tym w kojenym poście podsumowującym kampanię.
 

Comments