WFB - Blood in Badlands - Oblżężenie Mount BloodhornPo okresie wiosennych walk, powstałe pierwsze animozje między przywódcami oraz pierwsze (bardzo nietrwałe sojusze). Wszyscy generałowie wysłali swoje armie pod starożytną twierdzę Mnt.Bloodhorn ) pod szczytami góry Ekrund.


Powstały dwa obozy na mocy bardzo kruchych traktatów. I tak w obozie broniącym twierdzy (przybyli tam jako pierwsi) znaleźli się :

Heruwath (Elfy leśne) - Jasiek
Kazemujon (Demony) - Nayan
Breyniss (Mroczne Elfy) - DużyPaweł

Atakujące siły to :
Manfred (Imperium) - Lesik
Kalengalath (Elfy Wysokie) - Franek
Ranghaar (orkowie i gobliny) - Asterix
Imratepis (Tomb Kings) - Belial

Szczególnie Ranghaar nie pasował do pozostałych swoich sojuszników bo całą wiosnę toczył z nimi zacięte boje zakończone wątpliwymi traktatami o nieagresji. Z tego też powodu został on ze swoją armią wysłany w podziemia gdzie starym przejściem pod górą miał przedostać się do wnętrza twierdzy). Starł się tam z demonami pod wodzą samego Kazemujona. Miał tam miejsce pojedynek najpotężniejszych wojowników w Badlads. Ranghaar został jednak powalony przez Kazemujona a atak armii orków zostały odparty.

Ożywieńcza armia Imratepisa ruszyła przez przesmyk górski strzeżony przez Mroczne Elfy Breyniss. Szkielety przedarły się przez armię elfów, trwało to jednak na tyle długo że przybyli na pole bitwy zbyt późno.

Bezpośrednio pod mury Ekrund ruszyły połączone armie Kalengalatha i Manfreda. Twierdzy bronił przywódca sojuszu Heruwath oraz potężny mag Tzeentcha – Sabaku.
Zaciekłe walki pod murami, elitarne oddziały elfów wysokich i ostrzał Imperialnej artylerii nie dały spodziewanego rezultatu i pomimo jednakowych strat w bitwie (remis w punktach) Ekrund zostało utrzymane.Nawet znaczne siły Imratepisa które przybyły aby wspomóc sojuszników nie wystarczyły. Szalę zwycięstwa przechyliły siły demonów, które ku rozpaczy oblegających wyłoniły się z podziemi gdzie pokonano armię orków Ranghaara.


W oblężeniu zginął jednak Heruwath (Elfy leśne), a pogromca Ranghaara – Kazemujon został wzięty do niewoli przez wojska Imperialne. Niewiele później okazało się że twierdza Ekrund pozostała w rękach Sabaku a Kazemujon został definitywnie zniszczony przez magów Imperialnych.
Konflikty rozgorzały od nowa, a przywódcy rozjechali się do swych twierdz aby przygotować się do letnich bojów.

… rozpoczął się sezon letni.

Comments