Skarb - Figurkowy Karnawał Blogowy

Kolejna edycja (już 41) Figurkowego Karnawału Blogowego dotyczy tak pospolitego elementu różnego typu gier że aż dziwne że dopiero teraz temat ten został poruszony. Kapitan Hak & Skavenblight zaproponowali ten temat na swoim blogu Hakostwo.Tematem jest 'skarb', który występuje chyba w każdej grze figurkowej (w różnych postaciach).

Na rękę mi było potraktowanie skarbu jako czegoś mniej materialnego niż 'zwykłe' złoto czy kosztowności. Chodzi o wiedzę. A jak wiadomo, wiedzy najlepiej szukać w księgach. 

I tu się fantastycznie wszystko zbiega z czymś co akurat potrzebowałem do walk w naszej toczącej się kampanii Malifaux. 

Zrobiłem sobie "skarby" które pełnić będą rolę tzw. "Forbiten text". Przy okazji wykorzystałem tutorial Quidamcorvusa dotyczący świeczek (prosta sprawa a dodaje sporo klimatu).

Oczywiście księgi te będę radośnie wykorzystywał też w Warheim i Frostgrave bo się fajnie komponują w makiety.Comments

 1. Nie wiem z czego zrobiłeś kostkę brukową ale wygląda po prostu OBŁĘDNIE. Super markery, szacuneczek :)

  ReplyDelete
  Replies
  1. Podpinam się pod pytanie o kostkę brukową, a także o księgi - czy samoróbki, czy jakieś bitsy. Zresztą ogólnie o wykonaniu jak dwa słowa byś mógł napisać, to z chęcią przeczytam :P.

   Delete
  2. Niestety nie moge napisać że kostka brukowa to w 100% moje dzieło :) - są to podstawki z zestawów modeli D&D (modele niedługo pojawią się u mnie na blogu). Ja tylko podsypałem trochę kamyczkami i piaskiem.

   Moje dzieło natomiast to słupki ze zwieńczeniami z czaszek, księgi i świece. Dawno temu ulepiłem sobie takie coś z GSu i zrobiłem sobie parę odlewów i gdzieś mi się to szwęda po pudełkach :). A świeczki zrobiłem wg tutoriala Quidamcorvusa - wyłałaczki, drucik i wikol.

   Delete
 2. Też mi się podobają. Mogą być i markerami i makietami. Na pewno się nie zmarnują.

  ReplyDelete
 3. Świetna, dobrze wykonana klimatyczna robota i bardzo dobre podejście do tematu, czyli wiedza jako skarb!

  P.S. Sam byłem zdziwiony, że tematu "skarb" jeszcze nie było do tej pory w FKB. Ze dwa razy sprawdzałem listę FKB, by się upewnić, czy nie przeoczyłem czegoś :D.

  ReplyDelete
  Replies
  1. Dzięki. Dobrze trafiło z tym skarbem bo potrzebuję te księgi już w lutym :)

   Delete

Post a Comment