Figurkowy karnawał blogowy - old school

Aktualny temat Figurkowego Karnawału Blogowego to "Old School" (czyli Stara szkoła) zaproponowany przez Żółtego (czyli Yellow) z Twierdzy Nieumarłych (czyli "Żywych").

Bez czytania o co chodzi w aktualnej edycji (bo to przecież oczywiste) przystąpiłem do prac.
Ponieważ nie mam na stanie, ani (na razie) w planie budynku szkoły postanowiłem pokazać jakąś figurkę, tak jak cała reszta blogowiczów - podejrzewam że oni też nie mają budynku szkoły do pokazania.Wybrałem model który, leżał mi tam gdzieś w szufladzie i kiedyś planowałem dołączyć go do mojej "Afrykańskiej zezwierzęconej bandy zwierzoludzi" do AoS (bo brakuje mi tam chwilowo bohaterów). 

Szaman miał byś raczej w szarych barwach bo kolorowo wyglądają już moje zwierzęta (gory antylopy, chaos chound w barwach tygrysów które muszę dokończyć żeby pokazać ostatecznie i inne takie zebry i żyrafy).

Na starcie wrzucę może informacje co taki szaman potrafi zrobić - znam to narazie tylko z teorii bo nie miałem okazji tego wypróbować.Szaman dodaje oddziałom w 8" jakiejś dzikiej energii, która pozwala im poruszyć się dodatkowe 3" - biorąc pod uwagę że zwierzoludzie lubią walczyć, to fajna cecha.

Szaman jest szamanem więc umie czarować. Czarem dodatkowym, który zna oprócz tych, które znają wszyscy szamani i magowie jest "Dzika dominacja" - może sięgnąć swoim umysłem daleko w dzicz i opanować dzikie potwory przyprowadzając je na pole bitwy pod swoją komendę. 

Jak widać powyżej, taki szaman to dzika zwierzęca kumulacja magii. Jego umiejętności przyzywania bestii są nie do przecenienia, więc wydaje mi się że należy trzymać go gdzieś raczej na uboczu żeby spokojnie mógł sprowadzać gorgony, cygory i inne jaberslythe'y.

Miał być szary, ale chyba za bardzo wyciągnąłem to wszystko z ciemnej szarości. Do tego stopnia że trochę prześwietliło mi nawet zdjęcia.Comments

 1. Klimatyczny model. Coś mają w sobie te stare beastmeny.

  ReplyDelete
  Replies
  1. Zgadzam się - to dla mnie zawsze była najbardziej tajemnicza a przez to klimatyczna rasa w Starym Świecie.

   Delete
 2. Extra klimat, Podoba mi się cały ten twój zwierzęcy projekt:)

  ReplyDelete
  Replies
  1. Dzięki. Chodził za mną od dawna ten projekt już, wcześniej do WFB ... teraz mam okazję go zrealizować przy AoS :)

   Delete
 3. Zwierzoludzie zawsze mieli jedne z najfajniejszych figurek =) Dawno temu myślałem nawet o takiej dużej dioramie w klimacie Warhammer Fantasy Roleplay I edycji właśnie z beastmenami =)

  ReplyDelete
  Replies
  1. Też mi się podobaję, miałem zawsze mnóstwo wyobrażeń co jeszcze bym do nich dodał ...

   Delete
 4. Klimat figurki przedni, tak jak i malowanie.

  ReplyDelete
 5. W dawnych czasach moja sympatia dla beastmanów była mocno ograniczona - głównie za sprawą baraniogłowych plastików, które nastawiły mnie niezbyt optymistycznie. A potem zobaczyłem, że są też fajne beastmany, w tym ten właśnie szaman:) Fajnie wyszedł, choć szczegóły trochę się na zdjęciach gubią.

  ReplyDelete
 6. Fajnie zmalowany szaman. Ja mam teraz na stole sześć sztuk beastmenów. Jak skończę malować to nie omieszkam się pochwalić efektem.

  ReplyDelete
 7. Prześwietlony ale i tak oczy widzą fajny model:)

  ReplyDelete

Post a Comment