Malifaux - Nythera Event - gra I (Som'er - Victoria)Malifaux – raport - Nythera event

Rozegraliśmy sobie pierwszą gierkę w ramach kampanii uruchomionej przez wyrd-games. Atakującym został Brodacz i wybrał tajemnicze ruiny Nythery.

Asterix : Som’er Teeth Jones (Gremlins)

Som'er wydający rozkazy. Na górce bardzo ciężki przeciwnik - Lazarus

Brodacz : Victoria (Outlcast)

Victoria i siostra na prawej flance gremlinów


Som'er w centrum leczący przywołane gremliny

  Akcje:

Wspaniała akcja gremlina, który przeskoczył zwinnie przez ogrodzenie i wypalił ze swojej flinty w jedną z sióstr. Powalił ją jednym doskonałym strzałem.

Siostra zaglądająca zza slupka. Chwilę później grrmlin odstrzelił jej głowe z flinty.

Zmasowany ostrzał w Lazarusa spowodował że przyjął na siebie 9 obrażeń (zostało 1 do zniszczenia). Lazarus się odwrócił i jednym strzałem ściągnął trzy gremliny, potem się zreperował trochę i już niebardzo miałem go czym dojechać.

Grę na prawej flance ustawiła szarża jednej z sióstr która wpadając w walke zaczęła się okręcać I zabiła dwie świnie I raniła poważnie Burta Jebsena który już nadgryzał Victorie ze swojej giwery.

Jebsen celujący w siostrę za ogrodzeniem

Na tyłach jedna z sióstr (nie pamiętam jak się nazywała) cały czas dodatkowo aktywowała Lazarusa do momentu kiedy wspaniałą szarżą związał ją skeeter. Chwilę później zginął ale na moment udało się odwrócić uwagę.

 Skeeter na tyłach wiążący w walce jedną z sióstr

Punkty:

Brodacz ładnie kroił mi gremliny i świnki nabijając sobie punkty (celem było Rrckoning – za zabicie w turze więcej niż jednej postaci gracz dostaje punkt).
Lazarus na górce strzelający do gremlinów jak na strzelnicy

Ustawił też znaczniki w centrum bo miał wybrany również cel „Nythera” (ustawianie znaczników na środku stołu).
Miał też „assasination” ale Som’er był w ten dzień zbyt mocny. Nie zdołał go zabić.

Som'er z przywołanym gremlinem i Lennym który bohatersko ściągał na siebie częśc ostrzału

Ja miałem "Assasination" na Victorii ale jej siostra zabiła mi całą bojówkę, która została tam wysłana (Burt Jebsen, dwie świnki do osłony i gremlin).

Brodacz miał tylko pięć postaci w związku z czym zdobywanie punktów za zabicie dwóch i więcej postaci od razu było dość nierealne (wszystkie postacie były dość mocne).

Bojówka skierowana przeciwko Vicrtorii na prawej flance

No i „Protect territory” – poustawiałem znaczniki ale Lazarus skutecznie pozbawił mnie postaci które mogłyby te znaczniki „trzymać” – zdobyłem tylko jeden dzięki szybkiej akcji Som’era.

Gra skończyła się wynikiem 6:1 dla Victorii. Zarejestrowaliśmy rozgrywkę na forum wyrda. Czekamy teraz na kolejnych graczy którzy przyłączą się do gry w naszej okolicy.Comments

  1. Byłeś blisko ubicia Lazarusa no i się zemściło ... ;)

    ReplyDelete
    Replies
    1. Tak się zemściło że zastanawiam się czy jeszcze kiedyś próbować go odstrzelić czy może lepiej omijać :)

      Delete

Post a Comment