Som'er Teeth Jones : Yan Lo (raport z potyczki malifaux)

Po bardzo pracowitym weekendzie przyszedł czas na mój pierwszy raport z Malifauxa.

Rozegraliśmy starcie na 30 SS (Soul Stones).

 
Scenariusz : Turf War (na środku stołu znajduje się znacznik i każdy gracz, który na koniec tury będzie miał dwie postacie w 6” od znacznika otrzymuje jeden punkt zwycięstwa).

Cele poboczne :

Jan Lo - Masters of the Path:
- Bodyguard – gracz wskazuje postać i zaczynając od tury 4, gracz otrzymuje punkt jeżeli postać ta znajduje się w 8” od swojej strefy wystawienia. Dodatkowy punkt jest za przeżycie postaci do końca rozgrywki. (Lesik wskazał Chiaki, the Niece)
- (drugiego celu nie pamiętam)

Som’er Teeth Jones - The Bayou Boss:
- Murder protege – wskazuję najdroższą postać w drużynie przeciwnika i za jej  wyeliminowanie otrzymuje dodatkowe 2 punkty (Chiaki, the Niece)
- Frame for murder – wskazuję jedną ze swoich postaci (kapusia) którego chcemy się pozbyć. Jeżeli postać ta zostanie zabita przez przeciwnika to otrzymuję punkt. Dodatkowo jeżeli zabije ją „Master” (przywódca przeciwnej bandy) to otrzymuję kolejny punkt. I dodatkowo jeżeli zostanie wyeliminowany przed 4 turą to otrzymuję kolejny punkt (wsazałem jednego z gremlinów).


Składy band i lokalizacja po kilku aktywacjach

Gremliny ruszyły ostro do przodu i każdy, który mógł oddał strzał w widocznego ashigaru. Doskonale sobie poradzili bo jeden z ashigaru otrzymał bardzo poważne obrażenia (został na 1 ranie) drugi oberwał równie mocno ze strzałów dwóch gremlinów (został na dwóch ranach).

Gremlin który "zdobył prawą flankę"

Skeetery poleciały na flanki aby móc w odpowiednim momencie związać walką postać która będzie komuś zagrażać.

Lenny zbliża się do gremlina (kapusia) żeby rzucić nim w widocznego ashigaru

Som’er otrzymał dwie rany z zaklęć Yan Lo i Chiaki. Lenny podszedł do gremlina (kapusia) i rzucił nim trafiając w jednego ashigaru licząc na to że jeśli gremlin przeżyje to ktoś szybko się go pozbędzie.
Cała ekipa Jan Lo ruszyła do przodu chcąc jak najwyżej przechwycić gremliny, które szybko zajęły dogodne pozycje dla ostrzału ze swoich flint.

Ashigaru ograniczają ruch grmlinom przesuwając swoją linię obrony

Na koniec tury nikt nie otrzymał punktów bo tylko jeden ashigaru znajdował się w obszarze znacznika.

Ashigaru kontroluje "turf marker" ale samotnie nie może zdobyć punktu. W jego kierunku już zmierzają dwa gramliny i skeeter na lewej flance. 

W kolejnych turach ostrzał gremlinów również był bardzo skuteczny (szczególnie tego jednego na wzgórzu). Zastrzelił on ashigaru na flance pozwalając skeeterowi na swobodny ruch na dogodną pozycję.

Som’er otrzymał sporo obrażeń przez co nie mógł od razu swobodnie ruszyć do walki. Musiał sporo wysiłku włożyć w wyleczenie się swoim likierem i dopiero Yan Lo zmusił go do walki po udanej teleportacji  (Yan Lo potrafi teleportować się przed jakąś postać a następnie przerzucić ją w wybrane przez siebie miejsce).

Ranny Som'er trzyma się na tyłach ale Yan Lo dzięki swojej magii zaraz wrzuci go do walki

W centrum udało się związać walką Chiaki i ashigaru ale Yan Lo przy użyciu swojej magii przeskoczył na tyły gremlinów. Był już jednak na tyle zraniony (gremliny również w niego skutecznie strzelały) ze nie zdołał wiele wskórać (rozgonił tylko dwa gremliny, które przez trzy tury trzymały „turf marker”.

Dwa gremliny pozbywają się ashigaru i przejmują kontrolę nad markerem nabijając przez całą potyczkę trzy punkty (z głównych celów mozna wyciągnąć max 4 punkty).

Yan Lo ostatecznie został także (tak jak wcześniej dwóch ashigaru i soul porter) zastrzelony i na placu walki została już tylko Chiaki (która rzutem na taśmę mogła jeszcze doprowadzić do remisu w potyczce).

Som'er w walce z Chiaki za chwilę zostanie wsparty przez Lenny'ego a gremliny widoczne po prawej zostaną rozgonione przez Yan Lo.

Chiaki została jednak osaczona i szybko pokonana co ostatecznie dało gremlinom zdecydowane zwycięstwo.

Chiaki zostanie za chwilkę zaatakowana przez Som'era oraz Lenny'ego, którzy nie dają jej szans.


Zdobyte punkty:
3 pts – turf marker
2 pts – zabicie Chiaki
2 pts – przeciwnik zabił wskazanego gremlina (kapusia) przed upływem 4 tury.

Wynik:
Udało mi się więc wygrac 7:0. Skutecznie odciągnąłem i związałem walką przez większą część potyczki postacie bandy Lesika, który nie mógł przerzucić swoich postaci w pobliże markera.

Zdaję sobie sprawę, że gra w pewnym sensie została ustawiona przez wspaniałe strzały gremlinów ale uznaliśmy także, ze Lesik powinien od początku doprowadzić do okupowania „turf markera” swoimi ashigaru którzy doskonale dają sobie radę w obronie.

Zwycięzca : Som’er Teeth Jones i jego wspaniała banda gremlinów (pakiet startowy tej bandy). Teraz czas na coś dodatkowego - i już nie moge się doczekać rozwinięcia mojej bandy (poważnie rozważam również kupno następnej).

Mam ciężki wybór pomiędzy zaklinaczem świń (Hog whisperer) a świniopultą (pigapult).


Comments

  1. Polecam dodatkowych Bayou Gremlins, jeśli myślisz o summon way na Somerze. Prócz tego dobrze jest rozważyć kupno The Kin (Lacroix box) bo wtedy można się pokusić o Somera który supportuje (daje suity, rzuca kamieniami w głowę). Pigapulta fajna ale gremlin potem ma paraliż. Hog whisperer to ważne ogniwo gdybyś chciał grać na świniach, choć do tego lepszy Ulix.

    Pozdrowienia z Śląska

    ReplyDelete
  2. Chyba zdecyduję się narazie na Kurta Jebsena bo podoba mi sie jego giwera hehe. Pomyślę też nad tym "The Kin" - myślę że to będzie dobra opcja dla mnie.

    ReplyDelete

Post a Comment